Švédi naberajú na sile: Tri korunky už s jedenástimi hráčmi z NHL

Loui Eriksson a jeho gólové oslavy
Loui Eriksson a jeho gólové oslavy

BRATISLAVA 17. apríla (SITA) - Tréner švédskej hokejovej reprezentácie Rikard Grönborg už má potvrdených jedenásť mien hráčov zo zámorskej NHL smerom k májovým majstrovstvám sveta na Slovensku. Najnovším prírastkom do ekipy "troch koruniek" je útočník Loui Eriksson z Vancouveru Canucks.

Okrem neho úradujúci majstri sveta pricestujú na Slovensko aj s dvojicou Vancouveru Canucks Eliasom Petterssonom a Jacobom Markströmom, duom Chcaga Blackhawks Erikom Gustafssonom a Marcusom Krügerom, áno reprezentácii povedali aj Adam Larsson z Edmontonu Oilers, Robert Hägg z Philadelphie Flyers, Adrian Kempe z Los Angeles Kings, dvojica Mario Kempe a Oliver Ekman-Larsson z Arizony Coyotes a Jesper Bratt z New Jersey Devils. Švédi sa na MS 2019 predstavia v "bratislavskej" základnej A-skupine a postupne nastúpia proti Čechom, Talianom, Nórom, Rakúšanom, Švajčiarom, Lotyšom a Rusom.

Grönborg dostal zamietavé stanovisko od Miku Zibanejada (New York Rangers), Hampusa Lindholma, Rickarda Rakella a Jakoba Silfverberga (všetci Anaheim Ducks).


Tagy: Švédsko Loui Eriksson

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA