Trnava si zopakuje finále so Žilinou po 32 rokoch: Vo finále sa už súper vyberať nedá

Trénerský tím Trnavy - vľavo tréner Michal Ščasný
Trénerský tím Trnavy - vľavo tréner Michal Ščasný

TRNAVA - Futbalisti FC Spartak Trnava sa tešia na finálovú konfrontáciu slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2018/2019 proti MŠK Žilina. Svojho súpera spoznali v stredu po tom, čo "šošoni" zvíťazili v odvete semifinále na trávniku MFK Zemplín Michalovce 2:0 (prvý zápas 1:1, pozn.). "Andeli" si postup do záverečného zápasu súťaže zabezpečili o deň skôr, keď vo dvoch dueloch eliminovali FK Senica (1:0, 0:0). Vo finále čakajú náročný duel.

"Je to veľmi ťažký súper, aj keď si myslím, že vo finále sa už vyberať nedá. Ak sa tím prebojuje až tam, musí mať kvalitu. Žilinčania svoju výkonnosť potvrdzujú ako v lige, tak aj v pohári. V Michalovciach sa ťažko vyhráva a oni tam v odvete dokázali zvíťaziť 2:0," povedal na margo pohárového súpera Trnavy tréner Michal Ščasný pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

"Červeno-čierni" sa zo zisku Slovenského pohára tešili naposledy v ére samostatnosti ešte pred 21 rokmi v ročníku 1997/1998. Finále Slovnaft Cupu so Žilinou si zopakujú po 32 rokoch z čias federácie. Vtedajší Spartak TAZ Trnava zdolal v Prievidzi ZVL Žilina 1:0. Tentoraz bude dejiskom finálového duelu Nitra (1. mája o 18.00 h). "Je to pre nás dobré miesto, my aj fanúšikovia to máme na skok. Je však jedno, či by sa hralo v Nitre alebo v Košiciach, naši priaznivci by nás podporili všade,“ povedal lodivod mužstva zo Štadióna Antona Malatinského, ktorého tím ako vlaňajší víťaz Fortuna ligy figuruje v najvyššej slovenskej súťaži iba v skupine o udržanie. V prípade triumfu v pohári však môžu Trnavčania opäť pomýšľať na miestenku v budúcoročnej edícii Európskej ligy UEFA. "Bolo by to pekné zakončenie sezóny," uzavrel Ščasný.


Tagy: FC Spartak Trnava MŠK Žilina

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/František Iván

DISKUSIA