Legenda Detroitu s novou prácou: Yzerman sa stane generálnym manažérom

Steve Yzerman
Steve Yzerman

DETROIT 19. apríla (SITA, AP) - Niekdajší úspešný hokejový útočník Steve Yzerman by sa mal v najbližších hodinách oficiálne stať generálnym manažérom klubu zámorskej NHL Detroit Red Wings. Doterajší GM "červených krídel" Ken Holland po viac ako dvoch dekádach opustí túto pozíciu a bude plniť úlohu viceprezidenta tímu.

Päťdesiatriročný Yzerman strávil celú hráčsku kariéru v drese Detroitu, počas ktorej odohral v súčte základnej časti a play-off viac ako 1700 zápasov. S klubom získal trikrát Stanleyho pohár a pridal k tomu viacero individuálnych ocenení.

Niekdajší vynikajúci center už v Detroite pôsobil na funkcionárskom poli, v rokoch 2006 - 2010 bol viceprezidentom pre hokejové operácie. Následne však zamieril do Tampy Bay Lightning, kde si vyskúšal hneď niekoľko pozícii vrátane funkcie generálneho manažéra. V aktuálnej sezóne s "bleskami" oslavoval zisk Prezidentskej trofeje a vyrovnanie rekordu v počte víťazstiev v základnej časti. Po zaváhaní v prvom kole play-off mu však s klubom vypršal kontrakt.


Tagy: Detroit Red Wings Steve Yzerman

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA