Neuveriteľná prestrelka Slovákov na šampionáte: V zápase proti USA padlo až 17 gólov!

Slováci dostali od USA tvrdú fackuSlováci dostali od USA tvrdú facku Zdroj: IIHF

ÖRNSKÖLDSVIK - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov neuspela ani vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo Švédsku. Zverenci trénera Viliama Čacha po štvrtkovej prehre s Rusmi 3:6 podľahli v piatok popoludní aj rovesníkom z USA. Duel v meste Örnsköldsvik v základnej B-skupine sa skončil vysokým triumfom USA 12:5.

Mladí Američania dali Slovákom lekciu z premieňania šancí, dvanásť presných zásahov dosiahli zo 47 striel. Štyri góly amerického tímu dosiahol Jack Hughes, hetrikom sa prezentoval Cole Caufield. Za tím SR "18" na 1:2 skorigoval v presilovke Samuel Krajč, na 2:4 tiež v početnej výhode Dominik Sojka, počas jedného oslabenia v tretej tretine skórovali Adrián Valigura a Martin Chromiak, v 55. min upravil na priebežných 5:9 Juraj Eliaš.

V tabuľke B-skupiny Slovensko ešte nezískali ani jeden bod. Slováci najbližší zápas na šampionáte odohrajú v nedeľu 21. apríla o 19.30 h proti domácim rovesníkom.

B-skupina:
Slovensko - USA 5:12 (1:3, 1:2, 3:7)
Góly: 20. Krajč (Golian, Turan), 46. Sojka (Čajkovič, Turanský), 46. Valigura, 47. Chromiak, 55. Eliáš - 8. C. Caufield (Hughes, McCarthy), 18. Turcotte (Moynihan, Boldy), 20. Boldy (Helleson, Moynihan), 21. Hughes (C. Caufield), 20. J. Caufield (Turcotte), 42. Hughes (Gildon, C. Caufield), 44. Lindmark (Turcotte, Warren), 50. C. Caufield (Hughes), 53. Hughes (Turcotte, Boldy), 55. Hughes, 56. York (Helleson, Farrell), 58. C. Caufield (Hughes, Boldy). Rozhodovali: Schrubok (Rak.), Tscherring (Švaj.) - Kilian (Nór.), Pesonen (Fín.), vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 2:3, oslabenia: 2:0, 

Slovensko: Kozel - Turan, Mudrák, Lavička, Kňažko, Hlaváč, Gajdoš, Golian - Krajč, Jelluš, Mrázik - Turanský, Sojka, Čajkovič -  Chromiak, Haščák, Lašák - Eliáš, Valigura

USA: Rowe - McCarthy, York, Helleson, Vlasic, Thrun, Warren, Fensore - Moynihan, Turcotte, Boldy - C. Caufield, Hughes, Beniers - Gildon, Beecher, J. Caufield - Lindmark, Farrell

Viliam Čacho (hlavný tréner SR): "Súper bol veľmi kvalitný a my sme s ním dve tretiny držali krok. Hlave v druhej tretine sme hrali veľmi dobrý hokej, súpera sme prestrieľali a dali sme dva góly. Žiaľ, poslednú časť sme nezvládli a preto je taký výsledok. Súper mal dobré príležitosti aj v úvodných tretinách, ale v defenzíve sme hrali koncentrovanejšie. V tretej časti sme od toho upustili a to nás stálo lepší výsledok."

Martin Chromiak (útočník SR, autor gólu): "Zápas hodnotím negatívne, keďže sme prehrali vysokým rozdielom. Tretia tretina bola z našej strany odfláknutá. V druhej časti sme si dokázali, že vieme držať tempo aj s takým tímom ako USA. Druhá tretina bola dobrá, ale s treťou nemôžeme byť spokojní. Prvé dve časti to naozaj bolo herne aj výsledkovo z našej strany dobré. V záverečnej dvadsaťminútovke sme neplnili pokyny, čo sme si povedali v kabíne, a dostali sme góly po individuálnych chybách."

Dominik Sojka (útočník SR, autor gólu): "Mám zmiešané pocity. Najdôležitejší je konečný výsledok. Dve tretiny sme hrali dobrý, vyrovnaný hokej a takto to dopadlo. Máme ofenzívne kvality, dokážeme sa presadiť a využívame presilovky. Musíme sa však zlepšiť v defenzíve. Američanom to začalo v tretej tretine padať a nás to psychicky zlomilo."

A-skupina:
Kanada - Švajčiarsko 6:4 (3:0, 1:3, 2:1)
Góly: 4. Zary, 8. Tracey, 11. Harley, 39. Krebs, 46. Tracey, 50. Cozens, 54. Holloway - 23. Schläpfer, 30. Schläpfer, 37. Rubanik, 49. Salzgeber

Viac o téme: Slovensko USA
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: IIHF
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články