Zázrak Kladna na Veľký piatok: Z kostola som išiel rovno na štadión, priznal hrdina Jágr

Rytíři Kladno - tím, ktorý si znovu zahrá českú extraligu
Rytíři Kladno - tím, ktorý si znovu zahrá českú extraligu

KLADNO - Hviezdny útočník Jaromír Jágr priam neuveriteľným výkonom zabezpečil Kladnu postup do extraligy. Štyridsaťsedemročný krídelník strelil všetky štyri góly svojho tímu na ľade Českých Budějovíc pri víťazstve 4:2 v 10. kole baráže.

Kladno má dve kolá pred koncom už istý postup. Naopak, medzi českou elitou sa v budúcej sezóne nepredstaví Chomutov. Nič na tom nezmenil ani triumf nad Pardubicami 3:0. "Je Veľký piatok a to je naozaj veľký deň. Teraz to bol môj deň. Bol som v kostole a z kostola som išiel rovno na štadión. To sa ukázalo," uviedol po víťazstve šťastný Jaromír Jágr pre hokej.cz.

"Bolo to náročné. To vieme všetci. Na začiatku sezóny nám veľa ľudí neverilo. Hovorili, že nemáme káder, ktorý by bol schopný postúpiť. Ja som však stále veril. Celé vedenie verilo, že s hráčmi, ktorých máme, to dokážeme. Ukázalo sa, že celý rok sme sa stále zlepšovali a najlepšiu formu sme mali práve v play-off a baráži," poveda hrajúci majiteľ klubu.

Vyjadril sa aj ku svojmu prípadnému pokračovaniu či koncu kariéry. "Uvidíme. Nič nesľubujem, ale ani nehovorím, že nie. Záleží na tom, ako sa budem cítiť. Uvidíme, aké budeme mať mužstvo a ako sa nám bude dariť," dodal Jágr.


Tagy: Jaromír Jágr Rytíři Kladno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
rytirikladno.cz; Video: YoutubeRytíři Kladno

DISKUSIA