Muž, ktorý poznal ľad v Salzburgu dokonale: Potrebovali sme sa gólovo odraziť

Na snímke slovenský obranca Martin Štajnoch
Na snímke slovenský obranca Martin Štajnoch

SALZBURG - Piatkový zápas slovenských hokejistov proti Rakúsku mal pre niektorých špecifickú príchuť. Útočník Marián Studenič nastúpil na prvý reprezentačný duel, obranca Martin Štajnoch zasa ľad v Salzburgu veľmi dobre poznal. V drese tamojšieho účastníka EBEL ligy odohral takmer dve uplynulé sezóny.

Zápas mali Slováci jasne vo svojich rukách, počas celých 60 minút boli pánmi na ľade. "Oslabenia nám síce odoberali sily, ale väčšinu zápasu sme držali tempo a boli sme lepší," zhodnotil duel Štajnoch.

Jeho gól padol po peknom blafáku, ktorý sa musel páčiť aj domácim fanúšikom. "Bolo už rozhodnuté, takže som neváhal a išiel dopredu. Som za to rád. Verím, že sa od toho odrazíme." Slováci sa konečne presadili strelecky, v predchádzajúcich troch zápasoch dali iba dva góly. "Ja som rád, že sa to zlomilo a práve v Salzburgu. Potrebovali sme sa gólovo odraziť. Verím, že to zopakujem aj dnes," verí Štajnoch.

Slovenský reprezentant mal v hľadisku veľkú podporu, fanúšikovia ho vytlieskali už pred zápasom. A to nielen tí slovenskí. "Mal som tu veľa kamarátov, na tribúne bolo niekoľko mojich bývalých spoluhráčov. Ale extra motiváciu som nepotreboval. Hrá sa predsa o nomináciu na MS. Ja som si zápas užil," uzavrel Štajnoch.


Tagy: Slovensko Rakúsko Martin Štajnoch Craig Ramsay

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA