Bývalý Jágrov spoluhráč otvorene: Je smutné, v akom stave sa nachádza nastupujúca generácia

Václav Prospal rozdáva pokyny svojim zverencom
Václav Prospal rozdáva pokyny svojim zverencom

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Nestarnúci Jaromír Jágr dotiahol hokejistov Kladna po piatich rokoch späť do českej najvyššej súťaže.

Štyridsaťsedemročný krídelník strelil v desiatom dueli baráže všetky štyri góly pri triumfe na ľade Českých Budějovíc 4:2 a v predstihu dvoch kôl zabezpečil svojmu klubu účasť medzi elitou.

"Pred touto sezónou sme si stanovili cieľ, ktorý sa nám podarilo splniť. Jarda Jágr strelil štyri góly a to ani nehral polovicu prvej tretiny, keď ho ťahalo trieslo a išiel sa ponaťahovať. Navyše mal aj trochu smoly, keď nepremenil ďalšie dve-tri šance. Klobúk dole," zhodnotil výkon hráča a majiteľa klubu v jednej osobe tréner Kladna David Čermák. 

Jágrov výkon neopomenul v pozápasovom rozhovore ani kouč domácich Václav Prospal: "Mal som možnosť s Jardom Jágrom hrať v jeho najlepších rokoch a to bola úplne iná pesnička. V zápase však opäť potvrdil, že je jedinečný. Taký hráč sa nám tu už nenarodí. Na druhej strane musím povedať, bez toho, aby som nejako znižoval jeho výkon, že je veľmi smutné v akom stave sa nachádza naša nastupujúca generácia. Štyridsaťsedemročný hráč nám dá štyri kusy a Kladno zvíťazí 4:2. Neviem, či by ho nemali povolať aj na MS do Bratislavy. Na svojom chrbte, spoločne s Plekancom, dotiahol tím tam, kam chcel. Samozrejme sa na tom podieľali aj ďalší hráči, no ich prítomnosťou sa ich výkon diametrálne zlepšil." 

Jágr je na čele produktivity baráže, keď nazbieral dovedna 13 bodov za 10 gólov a 3 asistencie. Rovnaký počet bodov nazbieral aj jeho tímový kolega Tomáš Plekanec, ktorý síce dosiahol iba  jeden zásah, no asistoval až pri 12 góloch svojich spoluhráčov. 
 


Tagy: Jaromír Jágr Rytíři Kladno Václav Prospal ČEZ Motor České Budějovice

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
hcmotor.cz

DISKUSIA