Ďalší šok v Monte Carle: Nadalov najhorší zápas na antuke za 14 rokov!

Sklamaný Rafael Nadal
Sklamaný Rafael Nadal

MONTE CARLO - Srbský tenista Dušan Lajovič sa prebojoval do finále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Monte Carle. Nenasadený hráč si v sobotňajšom semifinále poradil s desiatym nasadeným Daniilom Medvedevom z Ruska v dvoch setoch 7:5 a 6:1. V boji o titul sa stretne s Talianom Fabiom Fogninim, ktorý prekvapujúco hladko zdolal druhého nasadeného Rafaela Nadala zo Španielska po setoch 6:4 a 6:2.

Nadal tak prišiel o šanci získať svoj dvanásty titul na prestížnom turnaji. Fognini v doterajšej kariére zdolal tridsaťdvaročného Španiela v 14 pokusoch len trikrát a všetky triumfy zaznamenal v roku 2015.

"Odohral som jeden z mojich najhorších zápasov na antuke za posledných 14 rokov. Je ťažké nájsť aspoň nejaké pozitíva, zaslúžil som si prehrať. Mal som zlý pocit, že to bude ťažký deň," povedal Nadal. Naopak, Fognini žiaril spokojnosťou. "Bol to výborný týždeň, spravil som kus dobrej roboty. Narodil som sa tu, viem, ako hrať na antuke. Bude to finále, ktoré nikto nečakal. Chcem si dobre oddýchnuť a pripraviť sa," uviedol.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí semifinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP Rolex Monte-Carlo Masters v Monte Carle (dotácia 5 207 405 eur, antuka):

Dvojhra - semifinále:
Fabio Fognini (Tal.-13) - Rafael Nadal (Šp.-2) 6:4, 6:2
Dušan Lajovič (Srb.) - Daniil Medvedev (Rus.-10) 7:5, 6:1


Tagy: Rafael Nadal Fabio Fognini

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/AP/Claude Paris

DISKUSIA