VIDEO Trnava nestačila na zachraňujúcu sa Senicu, Trenčín s Podbrezovou bez gólov

Matúš Čonka z FC Spartak Trnava a Gabriel Dubois z Fk SenicaMatúš Čonka z FC Spartak Trnava a Gabriel Dubois z Fk Senica Zdroj: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA - Hráči Senice opäť viac zamotali súboj o záchranu vo futbalovej Fortuna lige 2018/2019, keď zvíťazili na trávniku Trnavy nad domácim Spartakom 1:0 v sobotňajšom zápase 5. kola nadstavbovej časti. O jediný presný zásah duelu sa postaral po štandardke v 79. min brazílsky stopér Roberto Dias.

Senica bodovala naplno tretíkrát v rade a preskočila Zlaté Moravce-Vráble, ktoré sa zosunuli na poslednú 12. priečku.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 - nadstavbová časť - skupina o udržanie - 5. kolo - sobota:

FC Spartak Trnava - FK Senica 0:1 (0:0)
Gól: 79. R. Dias, ŽK: 32. E. Grendel - 15. E. Ramírez, 36. Dubois, 47. Asmah, 84. Krč, 90. Klapan, ČK: 90.+ E. Grendel (Trnava) po druhej ŽK, rozhodovali: Glova - Tomčík, Borsányi, 1857 divákov

Zostavy:
Trnava: Bolek - Hing-Glover, Janečka, Abena, Lovat - Markoski, E. Grendel, A. Sloboda, Čonka (80. Ashiru) - Š. Pekár (59. J. Rada) - K. Yilmaz (87. R. Tavares)
Senica: Taborda - Dubois, R. Dias, C. Da Graca Kay, Krč - Asmah (66. Deretti), Zezinho - Tešija (72. Petshi), Klapan, Castaňeda (79. Atkinson) - E. Ramírez

Michal Ščasný, tréner Trnavy: "Môžem len súhlasiť s trénerom Senice, že to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý sme neuveriteľne prespali a neboli sme koncentrovaní. Na ihrisku sme neodovzdali maximum. Senica bola lepšia, nebezpečnejšia a mala tam niekoľko príležitostí. Do druhého polčasu sme vstúpili lepšie pohybovo aj kombinačne. Boli tam náznaky šancí, hlavne Yilmazova po narážačke a nevyužitá príležitosť Lovata, ktorú mal riešiť nie strelou, ale prihrávkou. Bohužiaľ, rozhodla jedna štandardka a myslím, že hostia chceli viac vyhrať. My sme si za prvý polčas víťazstvo nezaslúžili."

Ricardo Chéu, tréner Senice: "Dnes sme hrali proti silnému tímu, bol to pre nás ťažký zápas, rovnako aj pre Trnavu, pretože sme spolu hrali cez týždeň v pohári. Vedeli sme, že to bude zápas o jednom góle, o jednej chybe. Skórovali sme zo štandardky. Prvý polčas sme boli 30 minút lepší, Trnava bola lepšia do konca polčasu. V druhom hrala Trnava výborne, prinútila nás viac behať. Chceli sme hrať viac v prechodovej fáze, pretože na to máme typy hráčov. Dnes sa nám to podarilo, dali sme gól a je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo, je to štvrtý zápas v sérii bez prehry a tretie víťazstvo za sebou. Trnave chcem zaželať úspech vo finále pohára."

Nitra gólom v nadstavenom čase vydolovala bod proti Zlatým Moravciam

Futbalisti Zlatých Moraviec v Nitre remizovali 2:2 v sobotňajšom zápase 5. kola skupiny o udržanie vo Fortuna lige 2018/2019. Prvé tri góly padli v prvom polčase. Hostia viedli už od úvodnej minúty, keď skóroval Tomáš Ďubek. Vyrovnanie zariadil Frederik Bilovský, no Zlatým Moravciam patril po úvode aj záver prvého polčasu: strelou z diaľky sa presadil Branislav Ľupták.

Nitra napokon vydolovala bod vďaka gólu v nadstavenom čase, ktorí zapísali Petrovi Čögleyovi ako vlastný. Tekovčania získali v ostatných piatich dueloch 10 bodov, no sú poslední. O jeden bod zaostávajú za duom Podbrezová a Senica.

FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2 (1:2)
Góly: 34. Bilovský, 90. Čögley (vlastný) - 1. Ďubek, 44. B. Ľupták, ŽK: 87. Machovec, 90.+ Pavol Farkaš - 37. B. Ľupták (Zlaté Moravce), 84. Brašeň, 90.+ A. Chovan, rozhodovali: Očenáš - Ádám, Hrmo, 804 divákov

Zostavy:
Nitra: Šípoš - Charizopulos (73. T. Vestenický), Pavol Farkaš, Niba, Ján Chovanec - Šimončič (48. T. Kóňa) - Machovec, Bilovský, Kuník - Chobot (46. Sokovič), M. Fábry
Zlaté Moravce: A. Chovan - Čögley, Kwin, Asanovič, Brašeň - Grozdanovski (82. Karlík) - Švec (66. Orávik), B. Ľupták, Ďubek, Válovčan (89. Práznovský) - Dočekal

V zápase Podbrezová - Trenčín gól nepadol

V dôležitom súboji o záchranu medzi Podbrezovou a Trenčínom sa zrodila bezgólová remíza v sobotňajšom stretnutí 5. kola skupiny o udržanie vo futbalovej Fortuna lige. Podbrezová si vďaka nej drží 10. priečku, ktorá ako posledná zabezpečuje istotu účasti v budúcom ročníku, no má už identický počet 25 bodov ako Senica a jednobodový náskok pred Zlatými Moravcami.

FK Železiarne Podbrezová - AS Trenčín 0:0
ŽK: 42. Obročník - 14. Yem, 17. Lamine, 31. Čatakovič, rozhodovali: D. Sedlák - F. Ferenc, P. Bednár, 864 divákov

Zostavy:
Podbrezová: M. Vantruba - Obročník, M. Oravec, Kiwior, Bartoš - Pavúk (46. Breznaník), Paraj - D. Leško, Špyrka, Hlohovský (83. Halgoš) - Wiezik
Trenčín: D. Chudý - A. Slávik, M. Šulek, Skovajsa, Yem - Van Arnhem - Lamine (46. Umeh), Paur (72. Sleegers) - Bukari, Čatakovič (62. Corryn), Roguljič

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: "Keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Trošku sme dnes zjednodušili hru i z hľadiska typológie hráčov na ihrisku. Chceli sme sa rýchlejšie dostať na polovicu súpera i takými dlhými loptami za obranu, prekvapiť nimi Trenčín. Mali sme tam nejaké príležitosti, či už po štandardkách alebo práve z dlhých lôpt, no bohužiaľ nepresadili sme sa. V druhom polčase to bol zápas hore – dole, ale znovu sme si vytvorili príležitosti, bohužiaľ nedotiahli sme ich do úspešného zakončenia. Naopak, súper mal veľkú kvalitu v krídelných priestoroch, našťastie však nedal gól. Berieme teda bod. Ako sme mohli vyhrať, tak sme mohli aj prehrať."

Matthias Kohler, tréner Trenčína: "Úvodných tridsať minút zápasu bolo z našej strany nevydarených. Ťažko sme sa dostávali do zápasu. Tu musím byť na hráčov kritický. Až v závere polčasu sme začali predvádzať hru, na ktorú sme sa pripravili. Druhá polovica stretnutia bola pozitívnejšia. Dostali sme sa do brejkových situácii, vedeli sme preniesť hru. Vyšli nám aj situácie jeden na jedného, no niektoré momenty sme mali riešiť rozumnejšie. Ak by sme boli šikovnejší, mohli sme duel rozhodnúť. Situáciu máme z pozície tabuľky stále vo svojich rukách, tento zápas si rozanalyzujeme. Chceme sa odraziť od pozitív z druhého polčasu."

Viac o téme: FK Senica FC Spartak Trnava AS Trenčín FK Železiarne Podbrezová