Napriek víťazstvám máme čo naprávať: Hlasy po dvojzápase s Rakúskom

Na snímke slovenskí hokejisti,  zľava Marián Studenič, Martin Bakoš a Adam Liška sa tešia z víťazstva
Na snímke slovenskí hokejisti, zľava Marián Studenič, Martin Bakoš a Adam Liška sa tešia z víťazstva

INNSBRUCK - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili nad národným tímom Rakúska 2:1 po samostatných nájazdoch v sobotňajšom medzištátnom zápase v Innsbrucku, ktorý bol súčasťou seriálu Euro Hockey Challenge. Po piatkovom triumfe 5:1 v Salzburgu si tak pripísali druhú výhru v príprave na majstrovstvá sveta.

hlasy po zápase:

Michal Sersen, kapitán SR: "Bol to odlišný zápas ako včera, ale tak ako včera, aj dnes sme mali počas celého priebehu prevahu a boli sme lepší. V prvej tretine bolo príliš veľa vylúčení a hra sa kúskovala. Bolo ťažké sa dostať do tempa."

Martin Bakoš, strelec oboch gólov SR: "Mali sme dostatok šancí, Rakúšania však pozorne bránili a nebolo to jednoduché. Celý zápas sme mali prevahu a boli sme jednoznačne lepší. Súper mal aj šťastie, veľa pukov sa poodrážalo do rohov, odkiaľ sme nemohli dorážať. Ale som rád, že sme nakoniec zvíťazili aspoň po nájazdoch."

Martin Fehérváry, obranca SR: "Na oboch stranách bolo veľa vylúčení, bolo to iné ako včera. Máme čo naprávať, ale verím, že sa to na ďalší týždeň zlepší. Musíme sa každý pozrieť na seba, tímové veci si povieme."

Michal Chovan, útočník SR: "Boli sme lepší ako súper, mali sme tlak, ale neboli sme efektívni. Keby sme zvíťazili výraznejším rozdielom, nikto by nemohol nič povedať."


Tagy: Slovensko Rakúsko

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA