VIDEO Znechutená hviezdička Bayernu má všetkého dosť: Fiasko by najradšej ukončil buchnutím dvier!

Renato Sanches
Renato Sanches

MNÍCHOV - V lete 2016 prestupoval do bavorského veľkoklubu za 35 miliónov eur a bol považovaný za jednu z najjagavejších mladých hviezd v Európe. Prešli však tri roky a on stále prešľapuje na mieste, nehráva pravidelne a vysedávaním na lavičke sa môže len ťažko niekam posunúť. Vyskúšal si aj hosťovanie v Swansea, no aj to sa skončilo skôr sklamaním. Nespokojný záložník Renato Sanches sa obzerá po odchode z Bayernu.

21-ročný Portugalčan neprežíva ideálnu sezónu 2018/19. Na ihrisku nedostal dostatočný priestor, ktorý by mu podľa neho mal byť poskytnutý. Vinou toho je výrazne frustrovaný a hľadá spôsoby, ako by mohol svoju súčasnú nelichotivú situáciu vyriešiť. 

Po sobotňajšej výhre 1:0 nad Werderom Brémy v domácom prostredí spovedal Sanchesa reportér nemeckej Sport 1 Florian Plettenberg. Nezameniteľný portugalský hráč so "špagetami" na hlave mu dal jasne najavo, čo si myslí o terajšom stave. "Chcem hrať viac. Päť minút nestačí. Má hosťovanie význam? Myslím, že áno," povedal rodák z Amadory. 

Počas tohto týždňa sa objavili špekulácie, že Bayern sa aktívne snažil zohnať partnera, s ktorým by uzavrel dohodu ohľadom Sanchesovho hosťovania. K ničomu konkrétnemu ale zatiaľ neprišlo. Sanches sa otvorene hlási k túžbe odísť z Bayernu a klub by mu nemal brániť. 

Je však nutné položiť si aj otázku, či by duo šéfov Bayernu (Karl-Heinz Rummenigge a Uli Hoeness) nemali akceptovať, že kúpa zlatého chlapca z roku 2016 nedopadla podľa predstáv a zatiaľ sa dá označiť slovami ako fiasko, blamáž, nezdar či nepodarok. Predaj by bol azda najlepším riešením pre všetky zúčastnené strany. 


Tagy: Bayern Mníchov Renato Sanches

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Matthias Schrader; Video: YouTube

DISKUSIA