VIDEO Benzema hetrikom zostrelil Bilbao, Sevilla nezvládla dôležitý boj o Ligu majstrov

Karim Benzema a Luka ModričKarim Benzema a Luka Modrič Zdroj: SITA/AP - Bernat Armangue

MADRID - V nedeľnom stretnutí 33. kola najvyššej španielskej futbalovej ligy, ktorý bol priamym súbojom o štvrtú priečku garantujúcu Ligu Majstrov, zvíťazili hráči Getafe nad Sevillou 3:0.

Už v prvom dejstve sa domácim podarilo streliť dva góly z pokutových kopov, konečný výsledok stanovil krátko po začiatku druhého polčasu Jorge Molina. Futbalisti UD Levante remizovali doma s Espaňolom Barcelona 2:2.

Real Madrid sa stále pokúša o konečné druhé miesto a jeho šance zvýšilo víťazstvo nad baskickým Bilbaom 3:0. Gólový účet stretnutia otvoril v 47. minúte hlavou Karim Benzema a ten istý hráč poslal v 76. minúte opäť hlavou loptu do prázdnej bránky po rohovom kope Luku Modriča. Francúzsky útočník sa napokon tešil z hetriku, keď v prvej minúte nadstaveného času presne namieril po prihrávke Garetha Balea.

UD Levante - Espaňol Barcelona 2:2 (0:1)
Góly: 62. Vezo, 72. Rochina - 16. Iglesias, 65. Roca, ČK: 74. Rochina (Levante)

CDF Getafe – FC Sevilla 3:0 (2:0)
Góly: 35. Mata (11m), 45.+4 a 53. Molina (prvý z 11m), ČK: 74. Dakonam – 45.+3 Escudero

CF Real Madrid – Athletic Club Bilbao 3:0 (0:0)
Góly: 47., 76. a 90.+1 Benzema

Villarreal - Leganés 2:1 (0:0)
Góly: 64. Bacca, 80. Ekambi - 86. El Zhar (z pok. kopu)

Betis Sevilla - Valencia 1:2 (0:1)
Góly: 78. Lo Celso (z pok. kopu) - 45. a 49. Guedes, ČK: 83. Rodrigo (Valencia) po druhej ŽK

Viac o téme: FC Sevilla Karim Benzema Athletic Bilbao Real Madrid CF
  • Zdroj: TASR. SITA