VIDEO Kuriozita, akú na MS nevídame: Neuveriteľný vlastenec mladého Slováka totálnym hitom!

František Gajdoš po neuveriteľnom vlastnom góle neveril vlastným očiam
František Gajdoš po neuveriteľnom vlastnom góle neveril vlastným očiam

ÖRNSKÖLDSVIK - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov neuspela ani vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo Švédsku. Zverenci trénera Viliama Čacha po štvrtkovej prehre s Rusmi 3:6 podľahli v piatok popoludní aj rovesníkom z USA. Duel v meste Örnsköldsvik v základnej B-skupine sa skončil vysokým triumfom USA 12:5.

Mladí Američania dali Slovákom lekciu z premieňania šancí, dvanásť presných zásahov dosiahli zo 47 striel. Štyri góly amerického tímu dosiahol Jack Hughes, hetrikom sa prezentoval Cole Caufield. Za tím SR "18" na 1:2 skorigoval v presilovke Samuel Krajč, na 2:4 tiež v početnej výhode Dominik Sojka, počas jedného oslabenia v tretej tretine skórovali Adrián Valigura a Martin Chromiak, v 55. min upravil na priebežných 5:9 Juraj Eliaš. 

Na desiaty gól zámorského súpera určite tak ľahko nezabudne mladý slovenký obranca František Gajdoš. 17-ročný zadák si po parádnej akcii veľkého amerického talentu Jacka Hughesa jednoducho napálil puk do vlastnej bránky. Na sociálnej sieti kanadskej televízie TSN si video s jeho nešťastným vlastným gólom od piatku pozrelo už viac ako 150 tisíc ľudí. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

One of the worst own goals you’ll see

Príspevok, ktorý zdieľa TSN (@tsn_official),

V tabuľke B-skupiny Slovensko ešte nezískalo ani jeden bod. Slováci už dnes večer môžu odčiniť dve vysoké prehry, najbližší zápas na šampionáte odohrajú v nedeľu 21. apríla o 19.30 h proti domácim rovesníkom.


Tagy: USA U18 Slovensko U18 Jack Hughes František Gajdoš

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
tsn

DISKUSIA