VIDEO Holandský hrdina padol v cieli od vyčerpania: Saganov tím chcel s Petrom jazdiť na víťazstvo

Peter Sagan v Holandsku o víťazstvo nebojoval
Peter Sagan v Holandsku o víťazstvo nebojoval

VALKENBURG - Víťazom 54. ročníka cyklistických pretekov Amstel Gold Race sa v nedeľu stal Holanďan Mathieu van der Poel z tímu Corendon-Circus.

Van der Poel, ktorý je prvý holandský víťaz pretekov od roku 2001, padol v cieli vyčerpaním na zem. "Nemôžem tomu uveriť, vôbec som to nečakal. Dnes som sa cítil naozaj dobre a na Guiperbergu som vyskúšal zaútočiť, no nevyšlo to. V závere som išiel na plný plyn a dúfal som, že tí na čele začnú taktizovať. Je to neuveriteľné," povedal v prvom rozhovore van der Poel, pre ktorého je to najväčší úspech na ceste.

"Na začiatku pretekov sme sa koncentrovali na to, aby nám príliš neušla nejaká veľká skupina. To sa nám podarilo. Na rozhodujúcom mieste sme boli zastúpení Patrickom Konradom, Maximilianom Schachmannom a Jayom McCarthym, žiaľ Peter Sagan tam už nedokázal držať tempo. Max potom podal neuveriteľný výkon a sám sa rozhodol stíhať. Žiaľ v momente, keď sa pripojil k prenasledovateľom, sa s nimi spojila aj ďalšia skupina. Ale Max potom pre nás v špurte vyjazdil piate miesto. Môžeme byť spokojní, aj keď sme chceli s Petrom jazdiť na víťazstvo. Naši mladí jazdci dnes vytiahli žeravé uhlíky z ohňa," cituje slová športového riaditeľa Bory Enrica Poitschkeho internetová stránka stajne.


Tagy: Peter Sagan Mathieu van der Poel Amstel Gold Race 2019

Zdroj:
TASR
Foto:
Bettini Photo; Video: Youtube

DISKUSIA