VIDEO Sagan vysvetlil, prečo nedokončil Amstel Gold Race: Po minulom týždni to nemalo význam

Peter Sagan
Peter Sagan

VALKENBURG - Víťazom 54. ročníka cyklistických pretekov Amstel Gold Race sa v nedeľu stal Holanďan Mathieu van der Poel z tímu Corendon-Circus. Jediný slovenský zástupca na štarte Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe preteky nedokončil.

Dvadsaťdeväťročný Žilinčan sa na Amstel Gold Race predstavil po piaty raz v kariére. Po premiére v roku 2011 (97. miesto) v edícii 2012 bojoval o prvenstvo, ale napokon sa musel skloniť pred Talianom Enricom Gasparottom a Belgičanom Jellem Vanendertom. O rok neskôr skončil až na 36. mieste a vlani bol štvrtý. "Teraz nemalo význam bojovať o 40. alebo 50. miesto, tak som išiel ´dolu´. Minulý týždeň bol veľmi ťažký a keď si pozrieme nejakú analýzu pretekárov, ktorí štartovali na Paríž - Roubaix, tak dnes nebol asi nikto úplne v popredí," zhodnotil Peter Sagan pre RTVS. Jeho nemecký kolega z tímu Bora-Hansgrohe Maximilian Schachmann v nedeľňajších pretekoch obsadil 5. priečku. "Som veľmi šťastný, pretože keď nás dobehla skupina, stále som mal dostatok síl na špurt. Je výborne, že som aj po náročných 260 kilometroch dokázal finišovať," uviedol Schachmann pre RTVS.

"Vždy si užívam každú chvíľu na Amstel Gold Race a to najmä v takýto deň s dobrým počasím a veľkými zástupmi divákov. Chcel som to skúsiť ešte dnes, ale potom som zistil, že to nebude môj deň. Gratulujem Maxovi Schachmannovi za jeho piate miesto. Dnes bol veľmi silný a šiel šikovným spôsobom," vyzdvihol Sagan svojho tímového kolegu prostredníctvom Facebooku.


Tagy: Peter Sagan Amstel Gold Race

Zdroj:
TASR, SITA, športky
Foto:
Twitter - Peter Sagan; Video: Facebook

DISKUSIA