Beznádej a sklamanie v tvárach hokejistov: Neúspech proti Lotyšom ich poslal do baráže o elitu!

Reprezentácia SR do 18 rokovReprezentácia SR do 18 rokov Zdroj: szlh.sk

ÖRNSKÖLDSVIK - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala aj vo svojom štvrtom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo Švédsku a nepredstaví sa vo štvrťfinále. Zverenci trénera Viliama Čacha v pondelkovom stretnutí podľahli v kľúčovom dueli o účasť medzi najlepším oktetom rovesníkom z Lotyšska 0:2.

Mladí Slováci po tejto prehre s definitívou zostanú na chvoste tabuľky B-skupiny bez bodového zisku a zahrajú si iba o záchranu proti poslednému tímu A-skupiny, teda jednému z dvojice Fínsko - Švajčiarsko. Slovensko na úrovni do 18 rokov hralo mimo elitu naposledy ešte v sezóne 2011/2012.

Tím SR "18" po bezgólovej prvej tretine inkasoval v druhom dejstve dva razy v priebehu troch minút. Brankára Samuela Hlavaja najprv prekonal Ernests Osenieks v 26. min a na jeho presný zásah neskôr nadviazal aj Ralfs Jevdokimovs.

Prostredná časť hry sa napokon ukázala ako kľúčová. V tretej tretine už totiž prítomní diváci gól nevideli a Lotyši sa mohli tešiť z prvej výhry na týchto MS. Slováci v pondelkovom zápase nepremenili ani jednu z 24 striel na bránku súpera a s B-skupinou sa tak definitívne rozlúčili bez bodového zisku. Predtým podľahli rovesníkom z Ruska (3:6), USA (5:12) a Švédska (1:5).

B-skupina:

Slovensko "18" - Lotyšsko "18" 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 26. Osenieks, 29. Jevdokimovs
Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Šrubok (Biel.), Tscherrig (Švaj.) - Badyl (Biel.), Obwegeser (Švaj.)

Zostava SR "18": Hlavaj - Golian, Turan, Kňažko, Mudrák, Gajdoš, Hlaváč, Lavička - Krajč, Haščák, Chromiak - Čajkovič, Sojka, Turanský - Lašák, Jellúš, Škvarek - Valigura, Eliaš, Mrázik