Bola mladá a krásna: Športový svet oplakáva tragickú smrť ruskej šampiónky

Kristina Mjalinová
Kristina Mjalinová

MOSKVA - Svet športu zasiahla tragická správa z Ruska. Ruskú šampiónku v thajskom boxe Kristinu Mjalinovú (†26) našli v Moskve mŕtvu pri jednom z obytných domov, príčina smrti je zatiaľ predmetom vyšetrovania.

Mladá a krásna Ruska bola mimoriadne talentovanou športovkyňou, ktorá začínala najprv ako hádzanárka. Po siedmich rokoch sa vydala na dráhu bojovníčky v thajskom boxe a v tomto športovom odvetví bola ešte úspešnejšia. V roku 2013 dosiahla na svoje najväčšie víťazstvo, keď triumfovala na majstrovstvách Ruska. Ďalší triumf už ale bohužiaľ nikdy nepridá. 

Bezvládne telo 26-ročnej bojovníčky našli pod jedným z obytných domov v Moskve. Podľa serveru ren.tv vypadla mladá kráska z trinásteho poschodia, ďalšie podrobnosti ruské médiá zatiaľ nepriniesli. Podľa slov trénera mala Ruska boj v krvi už od malička, keď častokrát na školskom dvore víťazila v školských bitkách. Napriek vlohám bojovníčky zvolila najprv hádzanú, po siedmich rokoch tvrdého tréningu sa stala aj kandidátkou na Master of Sports, ako súčasť Moskovského národného tímu. Napriek tomu si to s hádzanou napokon rozmyslela a v roku 2011 nastúpila na dráhu thajského boxu. 


Tagy: Kristina Mjalinová

Zdroj:
športky
Foto:
sportbox.ru; Video: Youtube

DISKUSIA