Liverpool zaujíma výsledok mestského derby v Manchesteri: Prvýkrát v živote budem fandiť United!

Futbalista FC Liverpool James Milner (uprostred) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu
Futbalista FC Liverpool James Milner (uprostred) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu

MANCHESTER - Stredopoliar FC Liverpool James Milner bude v stredu silno držať prsty Manchestru United, aby vzal body mestskému rivalovi Manchestru City v súboji futbalovej Premier league. Ak United naozaj zdolajú Citizens, výrazne tým pomôžu hráčom FC Liverpool v boji o majstrovský titul. Ak však zvíťazia zverenci trénera Pepa Guardiolu, dostanú sa tri kolá pred koncom na čelo tabuľky o 1 bod pred "The Reds".

"Bude to po prvý raz v mojom živote, čo budem fandiť United, ale na zápas sa nebudem pozerať. Nechcem zbytočne mrhať energiou. Netuším, šo budem robiť v stredu večer, možno pôjdem von a dám si nejaké jedlo," uviedol 33-ročný James Milner, cituje ho portál BBC Sport.

FC Liverpool pod vedením Jürgena Kloppa túži po prvom domácom titule od sezóny 1989/1990. Celkovo ich majú "červení" na konte 18. Momentálne majú hráči FCL 88 bodov. Ich súperi z Etihad Stadium nahrali 86 bodov, ale majú k dobru stredajší spomenutý zápas proti United. FC Liverpool v tejto domácej ligovej sezóne dosiaľ utrpel len jednu prehru, ale bolo to práve na trávniku ich úhlavného rivala a obhajcu titulu, v januári tam podľahol 1:2. Citizens majú pred záverečnými štyrmi zápasmi sezóny v Premier league jednoznačný cieľ - ak vyhrajú všetky štyri, obhája titul. "Je pomerne frustrujúce pomyslenie, že s jednou prehrou za celú sezónu nemusíme získať titul. Ak zvíťazíme v zostávajúcich našich zápasoch a súperovi sa podarí to isté, nezostane nám iné, len im potriasť rukou a povedať ´Výborná robota City´," pokračoval Milner.

Dôležitý faktor okrem športovej formy môže byť aj mentálna pripravenosť oboch tímov v závere náročnej sezóny. FC Liverpool na rozdiel od Manchestru City ešte pokračuje aj v Lige majstrov, kde si po roku opäť zahrá o postup do finále. "City sú špičkové mužstvo a vedia ako získať ligový titul. Ak však zvíťazíme vo všetkých zápasoch do konca sezóny, môžeme ich dostať pod tlak," dodal Milner o boji o majstrovský titul.


Tagy: James Milner FC Liverpool

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

DISKUSIA