VIDEO Nezastaviteľný Jágr po postupe medzi elitu: Neverím tomu, že niekto trénoval ako ja!

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

KLADNO - Jaromír Jágr je žijúca hokejová legenda, ktorá neprestáva prekvapovať. 47-ročný český útočník doviedol svoj tím do extraligy vo veľkom štýle. V desiatom kole baráže strelil všetky štyri góly a podpísal sa tak pod triumf nad Českými Budějovicami. Výhrou si Rytíři Kladno zabezpečili postup do extraligy, čo sa na začiatku baráže zdalo ako nereálny sen. Po prvých dvoch zápasoch malo Kladno negatívne skóre 0:7 a na konte nula bodov. Aj vďaka rastúcej forme Jágra sa sen postupom času menil na realitu.

Ako prezradil 47-ročný hviezdny útočník s nezmazateľnou stopou v NHL, jeho návrat do formy bola iba otázka času. Na sklonku zámorskej kariéry bojoval s nejedným zranením a v pokročilom veku vypadol na dlhú dobu z tempa.

"V 47 rokoch nehrať dva roky hokej, to stratí formu akýkoľvek hráč. Aj pre Lemieuxa či Gretzkého by bolo ťažké vrátiť sa. Ja som toho nenahral veľa už v Calgary. V základnej časti som odohral iba štyri zápasy, potom bolo play-off a zase som sa zranil, aj keď som to nikomu nehovoril. Nemohol som trénovať," povedal po zápase Jágr a pokračoval: "Postupom času som sa do toho dostal. Mal som čas trénovať po nociach. Neverím tomu, že niekto iný trénoval dvakrát denne s vestami ako ja. Vedel som, že sa to musí ukázať."


Tagy: Jaromír Jágr Rytíři Kladno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
Facebook - Rytíři Kladno/Roman Mareš; Video: Youtube

DISKUSIA