Najväčší ženský tenisový turnaj na Slovensku bude už čoskoro v Trnave!

Viktória Kužmová pózuje s trofejouViktória Kužmová pózuje s trofejou Zdroj: www.empireslovakopen.sk

TRNAVA - Májový antukový turnaj EMPIRE Slovak Open bude v sezóne 2019 na Slovensku opäť najväčším ženským tenisovým podujatím. Od sezóny 2013 má štatút medzinárodných majstrovstviev SR žien v tenise. Hrá sa v trnavskom klube TC EMPIRE na Hajdóczyho ulici 11 a v tomto roku sa koná jedenástykrát.

Podujatie prinieslo počas predchádzajúcich desiatich ročníkov špičkové výkony mnohých hráčok z prvej dvestovky rebríčka WTA, čím si získalo stabilné miesto nielen na slovenskej, ale aj svetovej scéne. Svojou navýšenou dotáciou od roku 2015 na 100 000 USD patrí celosvetovo medzi najväčšie a najkvalitnejšie obsadené turnaje kategórie ITF.

Svoje majstrovstvo na antukových dvorcoch trnavského areálu v minulosti predviedli také špičkové hráčky ako Simona Halepová, sestry Karolína a Kristýna Plíškové, Jelena Ostapenková, Andrea Petkovicová, Daria Kasatkinová, Anastasija Sevastovová, Yanina Wickmayerová, Veronica Cepedeová-Roygová, Jekaterina Alexandrovová či známe Slovenky ako Anna Karolína Schmiedlová, Magdaléna Rybáriková, Viktória Kužmová, Jana Čepelová alebo populárne české fedcupové reprezentantky Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková, Markéta Vondroušová a Lucie Hradecká.

Popri zvučných menách dostávajú každoročne príležitosť aj najväčšie mladé talenty tohto športu zo Slovenska. EMPIRE Slovak Open si získal srdcia nielen hráčok, ale aj všetkých priaznivcov, ktorí počas celého turnaja vytvárajú vynikajúcu atmosféru. Vstup na podujatie je voľný!

Trnavský turnaj EMPIRE Slovak Open mal v roku 2018 po štyroch rokoch slovenskú víťazku vo dvojhre. Najväčšie antukové podujatie u nás, ktoré sa konalo po jubilejný 10. raz, ovládla 20-ročná Viktória Kužmová, ktorá vo finále zdolala Paraguajčanku Veronicu Cepedeovú-Roygovú 6:4, 1:6, 6:1. Pre Košičanku to bol vtedy najcennejší titul v jej kariére.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: EMPIRE Slovak Open 2019
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: www.empireslovakopen.sk
  • Zdroj: PR článok

Súvisiace články