Sekera prišiel o domáci šampionát pre zranenie, teraz si to chce vynahradiť: Bude to šialenstvo!

Andrej SekeraAndrej Sekera Zdroj: TASR/Martin Baumann

PIEŠTANY - Pred ôsmimi rokmi ho zo svetového šampionátu na domácom ľade vyradilo zranenie brušného svalstva, druhý pokus v tomto roku by mu však mohol vyjsť. Andrej Sekera je jedným z najskúsenejších, ale aj najúspešnejších slovenských hokejových obrancov súčasnosti. Po veľkonočných sviatkoch sa 32-ročný bojnický rodák prvýkrát objavil v Piešťanoch, aby posilnil tím Craiga Ramsayho pred majstrovstvami sveta v Košiciach a Bratislave (10. - 26.5.).

"Som fyzicky oddýchnutý a mentálne pripravený. Ideme do prípravy. Boli sme na pár dní sa trochu odreagovať a zregenerovať s manželkou a synom. Neskôr som obehal rodinu, vyšibal, čo sa dalo a teraz budeme šibať na ľade," uviedol Andrej Sekera pre slovenské médiá na utorkovom reprezentačnom zraze.

Sekera má za sebou sedem účastí na majstrovstvách sveta. V roku 2012 bol v tíme, ktorý vybojoval vo Fínsku strieborné medaily, vlani v Dánsku bol kapitán slovenského výberu, ktorému len tesne ušiel postup do štvrťfinále. Aktuálne tvoriaci sa tím SR by podľa mnohých mohol byť veľmi silný najmä v defenzíve s viacerými hráčmi z NHL, keďže okrem Sekeru prisľúbili účasť aj Christián Jaroš či Erik Černák.

"Obrana vyzerá dobre. To si však povieme až po majstrovstvách sveta, či naozaj aj bola taká dobrá, ako vyzerá teraz. Bude to o momentálnej forme a zohratí sa. Niekedy to na papieri vyzerá dobre a na ľade je to zlé a inokedy to býva aj presne naopak," povedal skúsenosťami nabitý bek, ktorý v NHL odkorčuľoval vyše 700 zápasov. V práve vrcholiacej sezóne NHL Sekera pre zranenie odohral v základnej časti za Edmonton len 24 zápasov na jej konci, pripísal si v nich 4 asistencie a na ľade sa dlhší čas hľadal. Oilers napokon nepostúpili do play-off, aj preto ofenzívny typ zadáka zamieril na "domáce" majstrovstvá sveta. "Som rád, že som sezónu dohral bez zranenia. Chcem si ešte dopriať hokej, lebo som ho hral málo za posledné dva roky. Stále u mňa platí, že ak budem môcť prísť, reprezentáciu nikdy neodmietnem," povedal rozhodne.

Slováci už síce v hokeji istý čas nepatria do svetovej špičky, ale šampionát v Košiciach a Bratislave akoby pripomenuli fanúšikom staré dobré časy, keď hokejisti s dvojkrížom na hrudi útočili na medailové pozície a viackrát na ne aj dosiahli. Ako sa na očakávania verejnosti díva jeden z najskúsenejších hráčov črtajúceho sa Ramsayho výberu pre MS 2019? "Bude to šialenstvo doma, či? Ale nie, je to pocta a česť, že budeme hrať pred našimi fanúšikmi. Budú síce veľké tlaky, ale atmosféra v Košiciach bude určite vynikajúca. A verím, že aj atmosféra v kabíne. Teším sa na Laca Nagya či Tomáša Tatara. O partiu sa nebojím. Verím, že každým tréningom či zápasom sa bude naša zohranosť zlepšovať," skonštatoval Sekera.

Už v závere tohto týždňa čaká na Slovákov dvojica prípravných zápasov proti Čechom. V piatok 26. apríla o 18.00 h proti nim vykorčuľujú v Trenčíne a o deň neskôr v Nitre (16.00 h). "Česi majú svoju kvalitu, bude to dobrá konfrontácia pre nás aj fanúšikov. Budú sa mať na čo pozerať. Kapitánske céčko neriešim. O tom rozhodne tréner, ja som na to, aby som hral bez neho aj s ním," doplnil hokejista so 71 reprezentačnými zápasmi a 10 gólmi.

Viac o téme: Andrej Sekera Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články