Rekordný počin Zdena Cháru: Míľnik dosiahol počas víťazného siedmeho zápasu

Zdeno Chára sa raduje z postupuZdeno Chára sa raduje z postupu Zdroj: nhl.com

BOSTON - Hokejisti Bostonu Bruins so slovenským obrancom Zdenom Chárom a brankárom Jaroslavom Halákom sa prebojovali do semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL. V rozhodujúcom siedmom zápase 1. kola play-off zdolali Toronto Maple Leafs 5:1 a v celej sérii triumfovali 4:3. Chára si pripísal na konto tri plusové body. Halák nechytal, prednosť opäť dostal Tuukka Rask.

Slovenský kapitán Bostonu odohral svoj trinásty siedmy zápas v kariére, čím vyrovnal rekord NHL Patricka Roya a Scotta Stevensa. Chára strávil na ľade 24 minút a 37 sekúnd a bol najvyťažovanejším hráčom Bostonu. "Je to skvelé. Fanúšikovia boli veľmi hluční a dodávali nám extra energiu. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí prišli, ale aj tým, ktorí pozerali zápas doma," povedal Chára pre nhl.com.

V drese Bostonu sa gólovo presadili najmä hráči z tretej a štvrtej formácie, strelecký účet v tohtoročnej play off si otvorili Marcus Johansson, či Sean Kuraly. Jediný gól Toronta strelil John Tavares, ktorý v druhej tretine znížil na 1:2 z pohľadu hostí. Tavares má za sebou vydarenú sezónu, ale Maple Leafs, s ktorými v lete podpísal sedemročný kontrakt s ročným zárobkom 11 miliónov dolárov, nepomohol k výraznejšiemu úspechu ani jeho príchod. "Musíme nájsť spôsob ako sa zlepšiť. Máme kvalitný tím, veľa talentovaných a mladých hráčov a verím, že máme pre sebou budúcnosť," povedal Tavares. Bruins to v play-off na Maple Leafs vedia, z bojov o Stanleyho pohár ich vyradili aj v sezónach 2017/2018 a 2012/2013. Celkovo vyhral Boston nad Torontom posledných šesť vzájomných sérií. V konferenčnom semifinále narazia zverenci trénera Brucea Cassidyho na Columbus Blue Jackets. "Modrokabátnici" v prvom kole zmietli v štyroch zápasoch víťaza základnej časti Tampu Bay Lightning.

Viac o téme: Jaroslav Halák Zdeno Chára Boston Bruins