Slovensko vstupuje do hlbokej jamy levovej: Chlapci, držte sa a vypľujte aj dušu!

Reprezentácia SR do 18 rokov
Reprezentácia SR do 18 rokov

UMEA - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov budú počas nasledujúcich dní bojovať o udržanie sa medzi elitou na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie. V sérii o záchranu hranej na dve víťazstvá nastúpia proti Švajčiarom, ktorí skončili rovnako ako Slováci v základnej skupine na poslednej piatej pozícii. Prvý barážový duel na svetovom šampionáte vo Švédsku je na programe vo štvrtok o 11.30 h, druhý príde na rad v sobotu o 19.30 h a prípadný tretí sa uskutoční v nedeľu o 15.30 h. Všetky tri stretnutia bude hostiť A3 Arena v meste Umea.

Slovenská hokejová "osemnástka" bude hrať o záchranu prvýkrát od roku 2013, keďže na predchádzajúcich piatich šampionátoch sa predstavila vo štvrťfinále. Zverenci trénera Viliama Čacha v základnej B-skupine ani raz nezvíťazili a postupne podľahli Rusom 3:6, Američanom 5:12, Švédom 1:5 aj Lotyšom 0:2.

"Skupina bola náročná, vedeli sme o tom dopredu, ale napriek tomu sme si nepripúšťali takýto scenár. Zvolili sme preto v utorok oddychový program, chlapci si na večeri vydiskutovali nejaké veci," povedal Čacho v rozhovore pre Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

Mladých Slovákov čaká v barážových súbojoch Švajčiarsko, ktoré v štyroch dueloch na šampionáte raz zvíťazilo a trikrát prehralo. V skupinovej fáze však inkasovalo až 31 gólov a vo všetkých zápasoch čelilo približne šesťdesiatim strelám. "Aj v predchádzajúcom dueli s Fínskom (prehra 0:12, pozn.) bolo viditeľné, že im to viazne najmä v defenzívnej činnosti. Chceme si však pozrieť na videu predovšetkým zápas s Bieloruskom (víťazstvo 5:4 po predĺžení, pozn.), v ktorom strelili päť gólov a predviedli najlepší výkon. Podľa toho aj nastavíme taktiku," pokračoval 41-ročný kouč.

Slovenskí reprezentanti síce na turnaji čakajú na víťazstvo, ale so Švajčiarmi majú v aktuálnej sezóne stopercentnú bilanciu. V piatich meraniach síl päťkrát zvíťazili, pričom triumfovali aj tesne pred štartom MS.

"Psychická výhoda je určite na našej strane. Hráčom to dodá sebavedomie, ale budú to náročné duely. Všetkých päť zápasov v tejto sezóne malo podobný priebeh. Švajčiari dobre korčuľujú a pri ich štýle hry nie je žiaden puk stratený. Dokázali nám skomplikovať stretnutia, v ktorých sme viedli. V jednom prípade dokonca otočili skóre a my sme to zachraňovali až v predĺžení. Zápasy boli vždy vyrovnané. Pre nás hovorí kvalita, pre nich bojovnosť," dodal Viliam Čacho.


Tagy: Slovensko U18 Švajčiarsko U18

Zdroj:
SITA
Foto:
szlh.sk

DISKUSIA