Významné míľniky slovenského hokeja: Cenné kúsky uvidí verejnosť po prvýkrát

Ilustračné foto
Ilustračné foto

KOŠICE - Slovenské olympijské a športové múzeum v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja pripravilo unikátnu výstavu pri príležitosti konania MS a osláv 90. výročia organizovanej formy ľadového hokeja na Slovensku. Bude mať putovný charakter, otvoria ju 30. apríla o 16.00 h v priestoroch Slovenského technického múzea v Košiciach. Potom ju predstavia aj v ďalších slovenských mestách - v Poprade, Nitre, Topoľčanoch, Liptovskom Mikuláši, Brezne, či Galante.

Výstava na 9 pop-up stenách v textoch pripomenie "deväť" míľnikov, ktoré sprevádzali formovanie a rozvoj ľadového hokeja na Slovensku. Autor textu je renomovaný historik ľadového hokeja a dlhoročný spolupracovník múzea Ján Holko.

Okrem textovej časti však výstava návštevníkom ponúkne najmä rad špičkových predmetov dokumentujúcich rozvoj a najvýznamnejšie úspechy slovenského hokeja. Nebudú chýbať olympijské medaily, medaily z majstrovstiev sveta, významné trofeje z domácich i medzinárodných súťaží, športový výstroj a športová výzbroj osobností ľadového hokeja, od najstarších čias po súčasnosť.  Predmety pochádzajú zo zbierky SOŠV – Slovenského olympijského a športového múzea, ale časť je zapožičaná aj zo súkromných zbierok. Značná časť predmetov bude na Slovensku v takejto forme prezentovaná po prvýkrát.


Tagy: Slovensko Ján Holko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA