Súboje, v ktorých ide o prežitie, sú jeho špecialita: Znovu sa ukázalo čaro pána siedmich zápasov

Justin Williams v kolízii s brankárom HoltbymJustin Williams v kolízii s brankárom Holtbym Zdroj: SITA/AP

WASHINGTON - Právom ho prezývajú "Mr. Game 7", čiže "Pán siedmy zápas". Čaro kanadského hokejového veterána Justina Williamsa v rozhodujúcich siedmych dueloch play-off NHL stále trvá. Skúsený 37-ročný útočník absolvoval v stredu už svoj deviaty takýto zápas v kariére a ôsmy raz schádzal z ľadu ako víťaz. A nielen to: Carolina vďaka jeho asistencii pri rozhodujúcom góle premohla obhajcu Stanleyho pohára Washington (4:3 po dvojnásobnom predĺžení) a ostrieľaný pravý krídelník dosiahol už svoj 15. bod v dueloch číslo sedem (7+8).

"Dali sme dôležité góly a Petr Mrázek nás podržal veľkými zákrokmi, keď sme ich potrebovali. Veľmi dôležitý gól dal Jordan Staal na začiatku tretej tretiny. Nikdy sme sa nevzdali. Keď to bolo 0:2, povedali sme si, že to nenecháme zájsť tak ďaleko ako v minulých zápasoch, keď sme naďalej inkasovali. Preskupili sme sa a zostali v zápase," uviedol kapitán Hurricanes pre oficiálny ligový web.

Carolina sa prehrýzla cez prvého súpera vo "vyraďovačke" prvý raz od roku 2009. V ďalšom kole na ňu čakajú newyorskí Islanders. "V hre zostalo osem mužstiev a teraz je to už pre všetkých otvorené," doplnil Justin Williams, víťaz Stanleyho pohára s Carolinou 2006 aj v drese Los Angeles 2012 a 2014.

Svojím pätnástym kanadským bodom v rozhodujúcom siedmom zápase opäť zlepšil vlastný rekord NHL. V tejto nevšednej bilancii za ním nasledujú Doug Gilmour (13 bodov), Wayne Gretzky, Trevor Linden a Mark Messier (všetci po 12).

Viac o téme: Washington Capitals Carolina Hurricanes Justin Williams