Gattuso bol nahnevaný po prehre AC s rímskym Laziom: Náš výkon bol zahanbujúci!

Ciro Immobile sa teší z úspechu Lazia Rím
Ciro Immobile sa teší z úspechu Lazia Rím

MILÁNO - Trápenie futbalistov slávnej talianskej značky AC Miláno pokračuje. "Rossoneri" zvíťazili iba v jednom z posledných siedmich súťažných zápasov a vzďaľuje sa im miestenka v budúcoročnej edícii Ligy majstrov. Zlú formu tímu zo San Sira podčiarklo aj vypadnutie z talianskej pohárovej súťaže (Coppa Italia), keď milánske AC v stredajšej odvete semifinále prehralo doma s Laziom Rím 0:1 (prvý zápas 0:0, pozn.) a nepredstaví sa tak vo finále súťaže.

"Náš výkon bol zahanbujúci a musíme na seba zobrať zodpovednosť. V stredu v náš prospech nehralo takmer nič. Trápili sme sa v útoku aj v obrane. Celkovo to bol výkon, na ktorý musíme čo najskôr zabudnúť," kriticky zhodnotil nevydarený pohárový duel tréner "červeno-čiernych" Gennaro Gattuso. Domáce Miláno v priebehu 90 minút vyslalo na bránku súpera iba dve strely. Za to, že inkasovalo "iba" jeden gól, mohlo ďakovať skúsenému gólmanovi Pepemu Reinovi, na ktorého počas stretnutia smerovalo 10 striel súpera, avšak iba jedna sa dostala za jeho chrbát. "Je to pre nás zlé obdobie, musíme sa však pozviechať," povzdychol si Gattuso.

Radosť zavládla na strane hostí, pričom tréner Simone Inzaghi okomentoval predovšetkým výkony obidvoch gólmanov. "Fantastický úspech. V Miláne sme si zaslúžili vyhrať, náš brankár poriadne nemal prácu. Najlepším hráčom na ihrisku bol bez pochýb Reina," skonštatoval Inzaghi na pozápasovej tlačovej konferencii.

Rímske Lazio sa predstaví v historicky desiatom finále Coppa Italia. Celkovo túto trofej zdvihlo nad hlavy šesťkrát, naposledy v sezóne 2012/2013. V tabuľke Serie A Rimanom aktuálne patrí 8. miesto s 53 bodmi a víťazstvo v pohári by Laziu automaticky zaručilo miestenku v pohárovej Európe pre nasledujúcu sezónu. Jeho súperom bude víťaz duelu Atalanta Bergamo - AC Fiorentina (prvý zápas 3:3, pozn.).


Tagy: Lazio Rím AC Miláno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Luca Bruno; Video: hoofoot.com

DISKUSIA