Hamilton o pôsobení Leclerca vo Ferrari: Tiež som chcel vyhrať za každých okolností

Lewis Hamilton a jeho víťazné oslavy
Lewis Hamilton a jeho víťazné oslavy

BAKU - Úradujúci šampión majstrovstiev sveta motoristickej formuly 1 Lewis Hamilton si myslí, že mladík Charles Leclerc nemá v tíme Ferrari možnosť naplno rozvinúť svoj potenciál.

Tridsaťštyriročný Brit tak usúdil, pretože Leclerc počas sezóny musel na povel tímu už viackrát prepustiť miesto alebo strážiť pozíciu svojmu skúsenejšiemu kolegovi Sebastianovi Vettelovi. Hamilton tvrdí, že sám v minulosti zažil niečo podobné, keď v roku 2007 pretekal v McLarene v jednom tíme so Španielom Fernandom Alonsom.

"Tiež som chcel vyhrať za každých okolností. Samozrejme, chcel som poraziť aj Fernanda. Myslím si, že Charles je veľmi podobný. Máme veľa spoločného. Veľký tím ako Ferrari má vysoké očakávania a jemu sa darí ich napĺňať," povedal jazdec Mercedesu. Leclerc sa už skôr vyjadril, že bude počúvať tímové nariadenia podľa konkrétnej situácie. "Tím má vždy viac potrebných dát ako pilot v monoposte," zhodnotil rodák z Monaka.

Dvadsaťjedenročný Lecler jazdí v tíme Ferrari prvú sezónu. Vlani si urobil dobré meno, keď pretekal za Sauber. Ako člen tradičného zoskupenia Ferrari však ešte nezvíťazil. Triumf mu tesne unikol počas Veľkej ceny Bahrajnu, pre chybu motora napokon skončil až na treťom mieste.


Tagy: Lewis Hamilton Ferrari Charles Leclerc

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Andy Wong

DISKUSIA