VIDEO Cíger o závažných témach v slovenskom hokeji: Nemôžeme žiť zo starej slávy!

Zdeno Cíger
Zdeno Cíger

BRATISLAVA - So Zdenom Cígerom sa pre Športky.sk zhováral moderátor Robert Kmeťo o čerstvých a zaujímavých témach v slovenskom hokeji. Bývalý reprezentačný tréner odpovedal na otázky spojené s momentálnou situáciou v SZĽH, ako bývalého hráča či trénera Slovana Bratislava sme sa ho pochopiteľne spýtali aj na jeho názor na pôsobenie belasých v KHL.

Zdeno Cíger sa momentálne venuje najmä mládeži vo svojej akadémii s názvom STARS for STARS, v ktorej vychováva mladé talenty od roku 2011, pýtali sme sa aj na jeho motiváciu pred založením tohto projektu"Nejako sme zaspali, zanedbali sme nejaké veci, ktoré sa týkajú mládeže. Keď chceme vychovávať mladých chlapcov, nemôžeme žiť len z tej slávy, ktorú mala predchádzajúca generácia. Chýba nám tu prirodzená konkurencia. Musíme to nastaviť, pretože je to proces, ktorý trvá, " vyjadril sa Zdeno Cíger kriticky aj na adresu momentálneho systému v slovenskom hokeji. 

Prirodzená tak bola aj ďalšia otázka, ktorá sa týkala aj už bývalej spolupráce SZĽH a Pro-Hokeja v súvislosti riadenia najvyššej ligy. "Ja to beriem tak, že zväz by mal byť natoľko silný aby vedel ovládať extraligu, ale aj mládežnícky hokej. Nemalo by to byť rozdelené, postupnosť musí fungovať práve tu. Naši mladí hráči nie sú takí úspešní ako v minulosti, preto to musí pod seba zobrať zväz," konštatoval Cíger.

So Zdenom Cígerom náš moderátor prebral aj mnohé iné mimoriadne atraktívne témy ako jeho postoj ku konfliktu hráčov s trénerom Bokrošom, logo na dresoch našich reprezentantov, alebo pracovnoprávny vzťah hráčov a klubov v našej najvyššej hokejovej lige. Viac sa dozviete vo VIDEU nižšie. 


Tagy: Zdeno Cíger Robert Kmeťo Športky.sk

Zdroj:
športky
Foto:
sportky.sk

DISKUSIA