VIDEO Chyba rozhodcov rozhodla o postupe v play-off: Vedenie NHL sa ospravedlnilo Vegas

Joe Pavelski na ľade po ataku Codyho Eakina
Joe Pavelski na ľade po ataku Codyho Eakina

LAS VEGAS - Vysokopostavený člen vedenia zámorskej hokejovej NHL sa ospravedlnil majiteľovi klubu Vegas Golden Knights Billymu Foleymu za kontroverzný verdikt rozhodcov v siedmom zápase 1. kola play-off. Vegas viedli na ľade San Jose 3:0 a pevne kráčali za postupom do konferenčného semifinále.

Všetko však zmenilo sporné vylúčenie Codyho Eakina v 10. minúte tretej tretiny. Eakin po buly v útočnom pásme kroščekoval Joea Pavelského do hrude, kapitán Sharks ešte prišiel do kontaktu s Paulom Šťastným a nešťastne padol hlavou na ľad. Rozhodcovia po krátkej porade vylúčili Eakina na 5+DKZ a domáci jeho nedovolený zákrok dokonale potrestali. V priebehu štyroch minút a jednej sekundy otočili z 0:3 na 4:3. Sharks napokon triumfovali 5:4 po predĺžení.

"V stredu ráno som mal telefonát od vysokého predstaviteľa vedenia NHL, jeho meno nebudem špecifikovať. Priznal, že zo strany rozhodcov to bol chybný verdikt a vedenie súťaže si to uvedomuje. Po tomto ospravedlnení sa cítim o niečo lepšie ako bezprostredne po zápase," citovala slová Foleyho agentúra AP.


Tagy: Cody Eakin Bill Foley Vegas Golden Knights

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP; Video: Youtube

DISKUSIA