Čajkovský túži po reprezentačnom drese: Majstrovstvá sú určite vrcholom pre každého

Obranca Michal ČajkovskýObranca Michal Čajkovský Zdroj: TASR – Martin Palkovič

BRATISLAVA - Slovensko bude v máji druhýkrát v ére samostatnosti hostiť turnaj elitnej kategórie majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Pred ôsmimi rokmi domáca reprezentácia nabitá hviezdami nedokázala naplniť štvrťfinálový cieľ a obsadila konečné desiate miesto. Po generačnej obmene národného tímu je tu príležitosť pre mladších hráčov, aby pred vlastnými fanúšikmi v Košiciach a Bratislave dostali mužstvo do vyraďovacích bojov. Jedným z mužov, ktorí by sa o to mohli postarať je aj obranca Michal Čajkovský.

Bratislavský rodák pôsobil pred ôsmimi rokmi ešte medzi juniormi v zámorskej súťaži OHL a premiéru v seniorskej reprezentácii zažil až v sezóne 2015/16. Ak by sa prebojoval do záverečnej nominácie trénera Craiga Ramsayho, bola by to preňho premiéra pred slovenskými priaznivcami na vrcholnom podujatí. "Každý hráč má nejaké sny a majstrovstvá sveta sú určite vrcholom pre každého hokejistu. Je to jeden zo snov zahrať si na domácich MS. Každý hrá hokej pre niečo a reprezentačný dres je určite veľká pocta," povedal26-ročný bek moskovského Dinama.

V roku 2011 bol Čajkovský počas svetového šampionátu iba v úlohe diváka. Ako devätnásťročný mladík fandil na diaľku slovenského tímu a sledoval výbornú atmosféru na zápasoch na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. V tomto roku síce Slováci absolvujú základnú skupinu v Košiciach, no podpora z tribún bude rovnako veľká. "Takto sa to vymyslelo a hráme v Košiciach. Tam sú však takisto fanúšikovia výborní ako na celom Slovensku. Verím, že na každý zápas príde plná hala a budú nás hnať dopredu," pokračoval urastený zadák.

Na predchádzajúcich domácich majstrovstvách sveta malo Slovensko k dispozícii viaceré osobnosti. V kádri figurovali Miroslav Šatan, Marián Gáborík, Jozef Stümpel, Marián Hossa, Pavol Demitra, Ľubomír Višňovský, Jaroslav Halák či Michal Handzuš. Momentálne je však situácia v tíme iná. Úspešnú generáciu medailistov z uplynulej dekády nahradili mladší hráči, a tak sa bude reprezentácia spoliehať viac na bojovnosť a tímovosť ako na individuálnu kvalitu. "Musíme ťahať za jeden koniec povrazu a hrať spolu ako jeden tím," dodal na záver Čajkovský, účastník ostatných dvoch MS a vlaňajšej zimnej olympiády v Pjongčangu.

Viac o téme: Slovensko Michal Čajkovský
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – Martin Palkovič
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články