Na uvoľnené miesto zvolili prezidenta SZĽH: Kohút bude zastávať už aj túto funkciu

Martin Kohút
Martin Kohút

BRATISLAVA - Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút sa stal členom výkonného výboru Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Na túto pozíciu ho zvolili delegáti piatkového 56. valného zhromaždenia SOŠV v Bratislave. Jeho protikandidátom bol prezident Slovenského zväzu biatlonu Tomáš Fusko. Kohút obsadil uvoľnenú pozíciu vo VV SOŠV po odchode Jozefa Gönciho na post štátneho tajomníka pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR.

BRATISLAVA  - Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút sa stal členom výkonného výboru Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Na túto pozíciu ho zvolili delegáti piatkového 56. valného zhromaždenia SOŠV v Bratislave. Jeho protikandidátom bol prezident Slovenského zväzu biatlonu Tomáš Fusko. Kohút obsadil uvoľnenú pozíciu vo VV SOŠV po odchode Jozefa Gönciho na post štátneho tajomníka pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Plénum VZ SOŠV v piatok schválilo rozpočet organizácie na rok 2019. SOŠV ráta s príjmami a výdavkami na úrovni 3,3 milióna eur s prebytkom 13 600 eur, plánované sú príjmy zo štátneho rozpočtu na úrovni približne 1,7 milióna eur, ďalších 877-tisíc eur by mal SOŠV získať od Medzinárodného olympijského výboru (MOV), Európskych olympijských výborov (EOV) a Olympijskej solidarity a 732-tisíc od Slovenskej olympijskej marketingovej akciovej spoločnosti.


Tagy: Martin Kohút

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Dano Veselský

DISKUSIA