Švédska zostava praská vo švíkoch: Účasť potvrdil aj 78-bodový útočník z NHL

Elias Lindholm
Elias Lindholm

BRATISLAVA - Elias Lindholm je ďalšie útočné eso z NHL, ktoré sa objaví v zostave Švédska na blížiacich sa majstrovstvách sveta v hokeji na Slovensku (10.- 26. 5.). Útočník Calgary ukončil základnú časť sezóny 2018/2019 v zámorí so ziskom 78 bodov za 21 gólov a 57 asistencií a bol tretí najproduktívnejší hráč svojho tímu. Calgary skončilo v 1. kole play-off na štíte Colorada, aj preto môže 24-ročný stredný útočník zamieriť na Slovensko.

Lindholm je už pätnásty švédsky hráč z NHL, ktorý sa predstaví na MS 2019. Slovenskí fanúšikovia určite neuvidia v akcii Filipa Forsberga a ani jeho tímového kolegu z Nashvillu Viktora Arvidssona. V hre o šampionát sú však stále ďalší dvaja Švédi z tímu Predators Mattias Ekholm a Calle Järnkrok. "Mal som zraneniami naplnenú sezónu, preto som sa rozhodol dať prednosť doliečovaniu boľačiek," cituje Forsberga portál denníka Aftonbladet.

Tréner švédskej hokejovej reprezentácie Rikard Grönborg má už potvrdenú účasť pätnástich hráčov z NHL. Na Slovensku sa predstavia brankári Henrik Lundqvist (NY Rangers) a Jacob Markström (Vancouver), obrancovia Oliver Ekman-Larsson (Arizona), Adam Larsson (Edmonton), Robert Hägg (Philadelphia), Erik Gustafsson (Chicago) a útočníci Elias Pettersson, Loui Eriksson (obaja Vancouver), Marcus Krüger (Chicago), Adrian Kempe (Los Angeles), Mario Kempe (Arizona), Jesper Bratt (New Jersey), Oskar Lindblom (Philadelphia), Patric Hörnqvist (Pittsburgh) a Elias Lindholm (Calgary).

Švédi budú hrať na MS 2019 v "bratislavskej" základnej A-skupine a postupne nastúpia proti Čechom, Talianom, Nórom, Rakúšanom, Švajčiarom, Lotyšom a Rusom.


Tagy: Švédsko Elias Lindholm Filip Forsberg

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Jeff Roberson

DISKUSIA