VIDEO Príchod hráčov z NHL bol citeľný: Tatar s Pánikom dali o sebe okamžite vedieť

Tomáš Tatar v zápase proti Česku Tomáš Tatar v zápase proti Česku Zdroj: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN - Slovenskí hokejoví reprezentanti si pripísali štvrtú prehru v šiestom prípravnom zápase pred májovými majstrovstvami sveta v Bratislave a Košiciach. V piatkovom dueli v Trenčíne podľahli českému národnému tímu 1:3. V domácom mužstve sa prvýkrát predstavili aj štyria hráči zo zámorskej NHL a jeden z nich, Richard Pánik, sa zapísal do streleckej listiny. Česi však boli efektívnejší, dvakrát sa presadil Filip Chytil a definitívnu bodku za stretnutím dal presnou strelou Dominik Kubalík.

"Myslím si, že by sme mali začať strieľať viac gólov, pretože o tom neustále hovoríme. Mal som pocit, že sme mali dostatok streleckých príležitostí a noví hráči priniesli do nášho herného prejavu rýchlosť. Celkovo preto hodnotím náš výkon kladne, ale vyskytli sa aj niektoré situácie, s ktorými som nebol spokojný," povedal po stretnutí tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay, ktorého mrzel najmä druhý inkasovaný gól. "Stratili sme puk pri prechode do stredného pásma, čo by sa nám nemalo stávať, keďže na tom pracujeme každý deň. Potrebujeme naďalej častú streľbu a potom pohotových hráčov pri dorážkach. Musíme hrať jednoducho a všetko bude fajn," pokračoval kanadský kouč.

Príchod nových mužov z najkvalitnejšej hokejovej ligy sveta do tímu Slovenska bol citeľný. Najmä prvý útok na krídlach s Tomášom Tatarom a Richardom Pánikom bol viditeľný.

 

 

"Boli sme aktívni, mali sme šance, ale, bohužiaľ, urobili sme dve chyby, po ktorých sme inkasovali góly, a to sa nevypláca. Česi hrali rozumne zozadu, strážili si červenú čiaru a čakali na naše zaváhanie," zhodnotil útočník Montrealu Canadiens, ktorý si uvedomuje, že k nebezpečnej ofenzívnej dvojici z NHL sa musia pridať aj ďalší hokejisti. "Určite si musíme vytvoriť väčší tlak v útočnom pásme, treba si viac pomáhať. Nám sa to vo formácii aj s Lacom Nagyom darilo. Stále je to však príprava a budeme pracovať na tom, aby sme tieto nedostatky zlepšili."

Napriek prehre sa slovenskí hokejisti dočkali odmeny v podobe potlesku od zaplneného hľadiska v Trenčíne. Vypredaný štadión v spojení s nadmerne teplým aprílovým počasím však spôsobili to, že kvalita ľadu nebola ideálna. "Puk v niektorých momentoch zastavoval a skákal. Niektoré prihrávky preto neboli presné, ale videli sme to aj na opačnej strane," hovoril Tatar, s ktorým súhlasil tiež Ladislav Nagy: "Som rád, že prišlo toľko ľudí na tribúny. Na druhej strane, bolo teplo a ľad nebol v najlepšom stave," uviedol 39-ročný Košičan, ktorý je aktuálne najstarším hráčom v kádri slovenskej reprezentácie.

Zverenci Craiga Ramsayho ukončia tohtotýždňový prípravný cyklus v sobotu v Nitre, kde odohrajú druhý duel proti Česku. Šesťdesiatosemročný tréner už tesne po piatkovom stretnutí avizoval, že chystá viaceré zmeny v zostave. "Tí hokejisti, ktorí nezasiahli do hry v Trenčíne, dostanú priestor v Nitre. Naopak, niektorí hráči si oddýchnu. Dúfam, že aj po zmenách budeme pokračovať v poctivej hre a zlepšíme naše výkony v presilovkách," dodal Ramsay, ktorý v piatok nezaradil na súpisku brankára Mareka Čiliaka, obrancu Michala Čajkovského a útočníkov Dávida Buca, Dávida Bondru a Patrika Svitanu.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Slovensko Česko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Tomáš Somr; VIDEO: Športky, Twitter
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články