VIDEO Mrázek privádzal súpera do zúfalstva: Komentátor šalel pri superzákrokoch českého hrdinu!

Petr Mrázek privádzal hokejistov Islanders do zúfalstvaPetr Mrázek privádzal hokejistov Islanders do zúfalstva Zdroj: SITA/AP - Julio Cortez

NEW YORK - Fantastický český brankár Petr Mrázek zastavil v úvodnom zápase semifinále Východnej konferencie NHL všetkých 31 striel hokejistov New York Islanders a bravúrnym výkonom doviedol Carolinu k výhre 1:0 v predĺžení a stal sa hlavnou hviezdou zápasu. Český gólman si pripísal druhé čisté konto v tohtoročnom play off.

Mrázek predviedol množstvo geniálnych zákrokov, pri ktorých zámorský komentátor doslova šalel. Skvele chytajúci gólman vychytal v úvodnej tretine aj sólový únik Josha Baileyho, ktorého bekhendový blafák ukryl v lapačke. Český brankár úspešne vyriešil v zápase aj veľa závarov a dorážok. Z jednej ho v závere druhej tretiny prekonal Matthews Barzal, rozhodcovia ale gól neuznali, pretože Mrázka atakoval Anders Lee a znemožnil mu lepšie zasiahnuť. Islanders ešte raz spustili klaksón v hale na znamenie streleného gólu, ale strela Ryana Pulocka v závere tretej časti skončila v bočnej sieti.

"Mám radosť, že sme vyhrali. Bol to zápas, v ktorom jeden zlý odraz môže rozhodnúť," uviedol Mrázek, ktorý zaznamenal piate čisté konto pri devätnástom štarte v play off. "Hlavne na začiatku nás Petr niekoľkokrát zachránil. Predviedol dôležité zákroky v pravý čas," chválil českého brankára Jordan Staal.

Tiež brankár Islanders Robin Lehner vytiahol v stretnutí veľa skvelých zákrokov a kryl rovnako ako Mrázek 31 striel. Nestačil iba v 65. minúte na pohotovú dorážku Staala, ktorý doklepol z ostrého uhla nepresnú strelu Nina Niederreitera. Puk sa k autorovi jediného gólu odrazil od zadného mantinelu. "Snažil som sa vystreliť čo najrýchlejšie. Ani neviem, ako to prešlo. Len som videl ostatných oslavovať, tak som začal tiež," uviedol Staal.

Viac o téme: New York Islanders Petr Mrázek Carolina Hurricanes
  • Zdroj: ČTK, športky