VIDEO Na Žitnom ostrove sa diali veci: Krutá prehra majstra, belasý sen sa rozplynul!

Mitch Apau a Kristopher ÁandrásMitch Apau a Kristopher Áandrás Zdroj: TASR/Michal Svítok

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili nad Slovanom Bratislava 1:0 v zápase 6. kola skupiny o titul v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige 2018/2019. "Belasí" tak prišli o svoju neporaziteľnosť, ktorá trvala celkovo 29 ligových duelov.

Slovan vstúpil do zápasu lepšie, v siedmej minúte mal šancu Andraž Šporar, ale trafil len žrď Jedličkovej bránky. Diváci v MOL Aréne sa gólu dočkali až po zmene strán, keď v 54. min skóroval Kristopher Vida. O päť minút neskôr mal Slovan veľkú príležitosť na strelenie vyrovnávajúceho gólu.

Po faule vo vlastnej šestnástke putoval predčasne pod sprchy Souleymane Koné, ale nariadenú penaltu spomenutý slovinský kanonier nevyužil. V záverečnej polhodine zverenci Martina Ševelu početnú prevahu nezužitkovali, a tak prehrali prvý zápas od 5. mája 2018. Vtedy prehrali na pôde Ružomberku takisto 0:1.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)
Gól: 54. K. Vida, ŽK: 37. Kalmár, 76. Jedlička, 90. M. Divkovič - 39. Rabiu, 62. Bajrič, 90.+ Nono, ČK: 59. S. Koné (Dunajská Streda), rozhodovali: Ziemba - Štrbo, Kováč

Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, T. Huk, S. Koné, E. Davis (46. Ľ. Šatka) - M. Vida - Ronan, Kalmár (46. Herc) - Čmelík (82. Bednár), M. Divkovič, K. Vida

Slovan Bratislava: Greif - Apau, Bajrič, Guzmics, Suchockij (80. Nono) - Ljubičič, Rabiu (68. Ratao) - Čavrič, Dražič, Moha - Šporar

Peter Hyballa, tréner DAC-u: "V prvom polčase bol Slovan lepší, vytvoril si dve-tri veľké šance, my sme mali problém udržať loptu na kopačkách. Cez polčas som spravil dvojité striedanie, stiahol som Kalmára, obával som sa červenej karty. Videli sme výborný druhý polčas. Boli sme silní, podarilo sa nám streliť gól. Prišla červená karta, následne Jedlička chytil penaltu. Bol to bojovný zápas. Dosiahli sme veľké víťazstvo."

Martin Ševela, tréner Slovana: "Boli sme svedkami dobrého, otvoreného stretnutia. Výborný zápas, výborná kulisa a dve dobré mužstvá. Jeden gól je málo na takýto zápas, šance boli na obidvoch stranách. Mali sme výborný vstup, do 17. minúty sme si vytvorili až tri šance, nastrelili sme aj konštrukciu brány. Gól súpera prišiel po chybe brániaceho hráča. Následne sme nedali jedenástku a domáci potom hrali s emóciou a srdcom. Nás mrzí prehra aj efektivita. Bola to dobrá príprava na Európu, potrebujeme viac takýchto zápasov. Gratulujem Dunajskej Strede k výhre."

Michalovce pokorili Žilinu

Futbalisti Michaloviec zdolali v zápase 6. kola skupiny o titul najvyššej slovenskej súťaže hráčov Žiliny tesne 2:1. Zverenci Antona Šoltisa ukončili sériu troch prehier po sebe a upevnili si piatu priečku tabuľky. O svojom triumfe rozhodli už v úvodnom polčase - v 27. min skóroval Mamadou Tounkara a o sedem minút neskôr naňho nadviazal 36-ročný Igor Žofčák. V druhom dejstve bol po druhej žltej karte vylúčený spomenutý španielsky útočník. V 76. min strelil kontaktný gól hostí Michal Tomič, ale na viac sa už hráči spod Dubňa nezmohli. Kým Michalovčania svoju negatívnu šnúru ukončili, "šošoni" pokračujú v nepresvedčivých výkonoch. Naposledy bodovali 30. marca pri remíze 1:1 v Ružomberku.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 2:1 (2:0)
Góly: 27. Tounkara, 34. I. Žofčák - 76. Tomič, ŽK: 27. Tounkara, 56. I. Žofčák, 86. D. Petro - 59. Kaša, 62. I. Díaz, ČK: 59. Tounkara (Michalovce), po druhej ŽK, rozhodovali: Hrčka - Žákech, Poláček, 918 divákov

Michalovce: Kira - Rota, J. Carrillo, Beskorovajnyj, D. Petro - Kountouriotis (77. Špiriak), S. Danko (68. Grič), J. Casado, I. Žofčák (83. Sulley), P. Kolesár - Tounkara

Žilina: D. Holec - Anang (75. Škvarka), Kaša, Minárik, B. Sluka (46. K. Vallo) - Káčer, I. Díaz (64. F. Balaj), J. Bernát, - Tomič, Boženík, J. Mihalík

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Súper bol v úvode lepší, silnejší na lopte. Chceli sme zatvárať nebezpečné priestory, to sme však zvládali až neskôr. Po našom góle sme prevzali iniciatívu a zvýšili sme na 2:0. Môžeme byť spokojní s efektivitou, z minima sme vyťažili maximum. Po vylúčení sme to dobre uhrali z taktického hľadiska. Zavreli sme šestnástku, hoci mal súper okrem gólu aj nejaké 2-3 šance."

Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Boli sme aktívnejší, viac sme hrali s loptou a dostávali sme sa aj do šancí. Gól sme strelili, ale iba z ofsajdu. Mali sme viacero veľmi dobrých situácií, no potom prišiel zlý úsek zápasu. Ku koncu prvého polčasu boli lepší Michalovčania. Priebeh druhého dejstva ovplyvnilo vylúčenie hráča domácich. Išli sme za vyrovnávajúcim gólom, ale Michalovčania kúskovali hru a postrážili si to."

Senica deklasovala Trenčín

Futbalisti Senice zdolali hráčov Trenčína jednoznačne 4:0 v domácom zápase 6. kola skupiny o udržanie vo futbalovej Fortuna lige. Záhoráci išli do vedenia už v 12. min stretnutia, keď sa strelecky presadil Frank Castaňeda. Trenčania mali územnú prevahu, ale počas celého zápasu sa dostali iba k trom ohrozeniam súperovej bránky. V 39. min mohla vyrovnať dvojica Joey Sleegers a Hamza Čatakovič, ale ani jeden z hosťujúcich hráčov neprekonal argentínskeho brankára Federica Tabordu. V 67. min zvýšil náskok domáceho tímu Marko Tešija a v samotnom závere si gólové štatistiky vylepšili aj Eric Ramírez a Sasha Petshi. Senica tak nadviazala na víťazstvo zo 6. apríla, keď v Myjave zdolala Trenčín pomerom 3:2. Navyše, na konto si pripísala štvrtú výhru po sebe a v tabuľke poskočila na deviatu priečku.

FK Senica - AS Trenčín 4:0 (1:0)
Góly: 12. Castaňeda, 67. Tešija, 90. E. Ramírez, 90.+ Petshi, ŽK: 20. E. Ramírez, 53. C. Da Graca - 45.+ Zubairu, 74. Van Arnhem, rozhodovali: I. Kružliak - Somoláni, Bednár, 742 divákov

Senica: Taborda - Krč, C. Da Graca, R. Dias, Klapan (89. Otrísal) - Castaňeda (83. Zezinho), El Moudane, Petshi, Tešija (71. Dangubič), Asmah - E. Ramírez

Trenčín: Šemrinec - Yem, Kleščík, Skovajsa, Keston (68. Kvocera) - Van Arnhem - Zubairu, Roguljič (46. Corryn) - Bukari, Čatakovič, Sleegers (46. Paur)

Ricardo Chéu, tréner FK Senica: "Jediné slová, ktoré mi momentálne napadajú, sú tie, že práca je náš najlepší priateľ. Pracovali sme tvrdo, máme rovnaký tím, aký bol aj pred piatimi zápasmi. Boli sme na poslednom mieste a všetci nás už videli v druhej lige. Iba moji hráči verili, že to dokážeme. Teraz nám veria všetci. Nikdy sa nevzdávam. Vytvárame si rovnaký počet šancí, ako aj na začiatku jarnej časti, teraz sa nám však darí väčšinu premieňať. Je to ale stále rovnaký tím, ktorý hrá dobrý futbal a verí, že každý jeden zápas sa dá vyhrať. Trenčín v zápase držal loptu viac na svojich kopačkách. Rátali sme s tým, poznáme ich kvalitu, zároveň je to veľmi mladé mužstvo. Majú dobrých hráčov. Vedeli sme, že ak na ihrisku uzatvoríme určité priestory, zápas vyhráme. Trenčín si za výkon zaslúžil skórovať, taký je ale futbal."

Matthias Kohler, tréner AS Trenčín: "Gratulujem Senici k zisku troch bodov. Z našej strany to bol veľmi zlý zápas z rôznych aspektov. Musíme byť k sebe kritický. Za taktické rozhodnutia, ktoré som v zápase spravil, nesiem plnú zodpovednosť. Každý jeden hráč si musí byť istý, aké povinnosti má voči nášmu klubu. Ostávajú nám štyri zápasy do konca. Musíme ukázať väčší charakter a vášeň v zápasoch. V nasledujúcich týždňoch musíme žiť futbalom. Musíme zo seba vydať všetko a udržať tento klub v lige."

Trnava si podelila body s ViOnom

Futbalisti Zlatých Moraviec-Vrábel remizovali v zápase 6. kola skupiny o udržanie najvyššej slovenskej súťaže so Spartakom Trnava 1:1. Všetko podstatné sa udialo až v záverečnej štvrťhodine. V 76. min poslal "červeno-čiernych" do vedenia rakúsky útočník Kubilay Yilmaz, ktorý bol na hracej ploche necelých päť minút. Už sa zdalo, že Trnava zlomí šesťzápasové čakanie na víťazstvo, ale v 85. min bola nariadená penalta v prospech domáceho tímu. Navyše, trnavský obranca Tomáš Košút dostal červenú kartu pre úmyselné hranie rukou vo vlastnej šestnástke. Ponúknutú šancu na vyrovnanie využil skúsený Tomáš Ďubek a stanoval konečný rezultát.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Góly: 86. Ďubek (z pok. kopu) - 76. Yilmaz, ŽK: 64. Duga, 74. Čögley, 90. B. Ľupták - 51. A. Sloboda, 65. Janečka, 70. Lovat, ČK: 85. Košút (Trnava), rozhodovali: D. Sedlák - B. Hancko, Chládek

Zlaté Moravce: A. Chovan - Čögley, Kwin, Asanovič, Brašeň - J. Švec (63. Kelez), Duga (82. Orávik), B. Ľupták, Válovčan - Ďubek, Dočekal (73. V. Tkáč)

Trnava: Bolek - Turňa, Abena, Košút, Lovat - A. Sloboda, Janečka - R. Tavares (72. Yilmaz), Rada, Čonka - Markoski (90.+ Hing-Glover)

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: "Zápas sme si skomplikovali sami. V prvom polčase sme mali dve dobré šance na gól. Bola tam snaha, ale gól sme napokon inkasovali po našej štandardke. V závere sa nám podarilo aspoň vyrovnať. Keď nevyužijeme také šance, aké sme mali v prvom polčase, nemôžeme vyhrať."

Michal Ščasný, tréner Trnavy: "Do zápasu sme nevstúpili dobre. Domáci mali dobré príležitosti na skórovanie. Druhý polčas sme začali lepšie, dali sme pekný gól, ale opäť sme to nedotiahli do víťazného konca."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda