VIDEO Čiliak a Buček sa po ďalšej prehre v derby zhodujú: Pohyb sme mali lepší ako Česi, ale ...

Marek Čiliak
Marek Čiliak

NITRA - Zlá prvá tretina, výrazne lepší výkon v druhej a tretej časti hry. Práve takto videli sobotňajší prípravný zápas v Nitre proti Česku (0:2) slovenskí hokejisti. Brankár Marek Čiliak čaká od útočníkov väčší dôraz v bránkovisku, jeho slová potvrdil spoluhráč Samuel Buček.

Čiliaka potešil zlepšený výkon Slovákov v druhej tretine a najmä pohyb. V ňom podľa jeho slov domáci Čechov prevyšovali. "Nehrali sme dobre v prvej tretine, akoby sme čakali, čo súper urobí. Dovolím si povedať, že v druhej tretine sme mali lepší pohyb ako Česi. Ale musíme sa viac tlačiť do bránky a cloniť. Dnes ich brankár všetko videl a chýbali nám dorážky. Ale pohyb sme mali dobrý," potvrdil Čiliak. 

Duel poznačil rýchly gól súpera, Martin Zaťovič prekonal Čiliaka už v tretej minúte. Obaja hráči sa dobre poznajú, tri sezóny spolu odohrali v Komete Brno. "Rýchly gól ma nepoznačil, mám už dostatok skúseností. Ale on trafil Michalovi Čajkovskému do nohy, ja som sa potom s 'Čajom' o tom rozprával. Ale vedel som, že bude strieľať na lapačku," povedal slovenský brankár.

O väčšom dôraze pred bránkoviskom hovoril aj útočník Samuel Buček, ktorý patril medzi najaktívnejších slovenských hráčov v stretnutí. "V prvej tretine sme hrali taký ustráchaný hokej, ale potom sme mali puk aj my. Oni na nás iba čakali. My sme sa snažili ísť do útoku, keď sme nahadzovali puky za ich obranu a hneď sme forčekovali, mali s tým problémy. Fungovalo to. Nedali sme iba góly, to bol celý problém. Ale treba ešte viac chodiť pred bránku, cloniť, tlačiť sa tam."

Zlepšenie v hre Slovákov musí nastať aj v početnej výhode, v týchto situáciách sa im v dvojzápase s Českom nedarilo. Buček spomenul aj chémiu v jednotlivých útokoch, ktorá podľa jeho slov zatiaľ nie je úplne ideálna. "Každý sa snaží dať do toho sto percent. Musíme nájsť správnu chémiu v jednotlivých päťkách, to zatiaľ chýba. Až pred šampionátom sa zložia päťky a ak to nepôjde, je na tréneroch, ako to zmenia. Musíme si jednoducho sadnúť."

Dvadsaťročný útočník zažil spolu s Róbertom Lantošim špeciálny zápas, nitrianske publikum obom pripravilo aplauz. Obaja odohrali v drese "corgoňov" v Tipsport Lige skvelú sezónu, ktorú zakončili ziskom strieborných medailí. "Ja som si to užil. Hrať pred kulisou v Nitre je zážitok a najmä v reprezentačnom drese to bolo skvelé," uzavrel Buček.


Tagy: Slovensko Česko Marek Čiliak Samuel Buček

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Henrich Mišovič; Video: Športky

DISKUSIA