VIDEO Bostonský triler s dvomi predĺženiami do neskorej noci, hviezda Dallasu vystúpila k nebesám

Stretnutie so Zdenom Chárom? Bolestivé! Stretnutie so Zdenom Chárom? Bolestivé! Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

BOSTON - Hokejisti Columbusu Blue Jackets zvíťazili nad hráčmi Bostonu Bruins 3:2 po dvojnásobnom predĺžení v sobotňajšom stretnutí semifinále Východnej konferencie NHL. V úvodnom zápase série zvíťazil Boston rovnakým skóre, stav série 2. kola play-off je vyrovnaný 1:1.

O víťazstve Columbusu v zápase číslo 2 rozhodol gólom v 84. min Matt Duchene, ktorý skóroval v presilovej hre. Kanadský center dorazil strelu Artemija Panarina za brankára Bruins a potrestal vylúčenie Patrica Bergerona za podrazenie. "Panarin skvele vystrelil, ale myslím si, že brankár to čakal. Puk sa dostal ku mne a ja som bol schopný nájsť dieru, kam som ho poslal. Úprimne, tento zápas nebol žiadna zábava. Takto to chodí v play-off, veľa z nás dnes len naháňalo puk, ale musíte sa s tým zmieriť," uviedol Duchene pre oficiálny ligový web.

V dueli sa predstavil jeden slovenský hokejista. Obranca a zároveň kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 28:27 min, pripísal si jednu strelu na bránku, ale aj 6 bodyčekov a na konci jeden plusový bod. Chára bol druhým najviac "hitujúcim" hráčom svojho mužstva. V bránke domácich opäť dostal prednosť Fín Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom. Slovenský gólman Bruins sa počas play-off ešte v bránke neobjavil. Séria pokračuje v utorok 30. apríla na ľade Columbusu.

Oliver Bjorkstrand v škriepke Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

"Myslím si, že to bol tesný zápas. Tretia tretina bola naša, ale nedokázali sme skórovať. Oba tímy mali šance na víťazstvo. Bolo to naozaj tesné, prišla presilovka v druhom predĺžení a oni rozhodli," uviedol Rask. Fín si pripísal 38 úspešných zákrokov.

Aj stav série medzi St. Louis a Dallasom v semifinále Západnej konferencie je vyrovnaný 1:1. Druhý zápas v St. Louis sa skončil triumfom Dallasu 4:2, fínsky mladík v drese víťazného tímu Roope Hintz strelil dva góly a pridal aj asistenciu. "Užívam si tieto zápasy. Myslím si, že sú to tie najzábavnejšie," vyjadril sa 22-ročný Hintz, ktorý v prvých ôsmich zápasoch play-off v kariére nazbieral 7 bodov. Séria pokračuje v pondelok 29. apríla v Dallase.

Play-off zámorskej hokejovej NHL - semifinále konferencií - sobota:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Boston - Columbus 2:3 po dvojnásobnom predĺž. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1) - stav série 1:1
Zdeno Chára (Boston) odohral 28:27 min, 1 strela na bránku, 6 "hitov", 1 plusový bod, 2 trestné minúty
8. Grzelcyk (McAvoy, Krejčí), 23. Pastrňák (Coyle, Johansson) - 22. Panarin (Jones, Atkinson), 29. Panarin (Jones), 84. Duchene (Panarin, Atkinson)