Padol aj historický rekord bombardéra Ovečkina: Bodová explózia v reprezentačnom drese

Jack Hughes
Jack Hughes

BRATISLAVA - Americký útočník Jack Hughes sa stal historicky najproduktívnejším hráčom majstrovstiev sveta hokejistov do 18 rokov. Predpokladaná jednotka júnového draftu NHL nazbierala v rámci dvoch účastí na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie 32 bodov (14+18) v 14 zápasoch a o jeden bod prekonala doterajšie maximum Rusa Alexa Ovečkina. Osemnásobný najlepší strelec zámorskej profiligy získal v rokoch 2002 a 2003 spolu 31 bodov za 23 gólov a 8 asistencií.

Sedemnásťročný Hughes mal na dosah aj prekonanie bodového rekordu v rámci jedného šampionátu. Na nedávno skončených MS vo Švédsku si pripísal v siedmich stretnutiach až 20 bodov (9+11) a o jediný bod zaostal za Rusom Nikitom Kučerov, ktorý mal v roku 2011 bilanciu 11+10. Rodák z floridského Orlanda sa zapísal do historických tabuliek iným spôsobom. V zápase základnej skupiny proti Slovensku (USA zvíťazili 12:5) dosiahol sedem bodov za štyri góly a tri asistencie, čo sa zatiaľ nepodarilo žiadnemu hráčovi pred ním. Štyrmi presnými zásahmi zároveň spolu s tímovým kolegom Colom Caufieldom vyrovnali maximá Ovečkina a Mariána Gáboríka.

"Bol to skvelý turnaj. Som šťastný, že som sa mohol na šampionáte zúčastniť dvakrát. Boli to dve vydarené podujatia a je príjemné, že som na nich nazbieral najviac bodov," uviedol pre NHL.com Hughes. Podľa oficiálnej webovej stránky profiligy existuje šanca, že talentovaný mladík posilní americkú reprezentáciu na májových MS v Bratislave a Košiciach. V aktuálnej sezóne už získal s národným tímom USA bronz na šampionáte do 18 rokov a striebro na MS juniorov.


Tagy: USA U18 Jack Hughes

Zdroj:
SITA
Foto:
nhl.com

DISKUSIA