Finálovú drámu naštrbila závažná chyba: Chceli opakovať zápas, ale komisia rozhodla inak

Strabag VC Bratislava
Strabag VC Bratislava

BRATISLAVA - Arbitrážna komisia Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) zamietla odvolanie klubu Strabag VC Bratislava proti rozhodnutiu Súťažnej komisie SVF z piatka 26. apríla, ktorá síce uznala námietku voči výsledku stredajšieho piateho finálového stretnutia play-off parfems.sk extraligy žien proti Slávii EU Bratislava, ale výsledok zostal v platnosti a zápas sa nebude opakovať. Informuje o tom web SVF.

Arbitrážna komisia SVF na svojom neverejnom zasadnutí na základe podaného odvolania preskúmala celý spisový materiál - námietky Strabagu, rozhodnutie SK SVF zo dňa 24. 4. 2019, odvolanie voči rozhodnutiu SK SVF, písomné odpovede zúčastnených osôb na stretnutí (rozhodcovia, technický delegát, zapisovateľka, kapitánka Strabag VC), zápis zo stretnutia s časovým rozkladom bod po bode, oficiálne pravidlá volejbalu FIVB 2017-2020, Casebook FIVB - Riešené situácie z volejbalových stretnutí, vydanie 2018. Z uvedeného prieskumu došla AK SVF k záveru, že odvolanie Strabag VC je nedôvodné, preto ho zamietla a potvrdila rozhodnutie Súťažnej komisie SVF zo dňa 26. 4. 2019.

Zdolaný finalista slovenskej volejbalovej parfems.sk extraligy žien 2018/2019 Strabag VC po stredajšom rozhodujúcom súboji, v ktorom podľahol Slávii EU na jej pôde v hale Mladosť 1:3 (-11, -20, 30, -17) a v sérii o zlato ako obhajca titulu prehral 2:3 na zápasy, podal námietku voči výsledku duelu. Podľa vyhlásenia na facebooku podpísaného zástupcom Strabagu VC Dušanom Ovečkom malo v druhom sete za vyrovnaného stavu dôjsť k chybe zapisovateľov a Slávii bol neoprávnene prirátaný jeden bod navyše, čím sa dostala do vedenia o jeden bod (12:11). Podľa stanoviska Strabagu na túto skutočnosť bezvýsledne opakovane upozornili viacerí členovia realizačného tímu. Strabag túto časť napokon prehral o päť bodov (20:25), keď rozhodujúcou bola pasáž so šesťbodovou šnúrou "slávistiek" zo stavu 15:14 na 21:14.


Tagy: Strabag VC Bratislava SVF

Zdroj:
SITA
Foto:
fcb - 1. Bratislavský Volejbalový Klub

DISKUSIA