Daňo si v AHL budoval stratené sebavedomie: V tomto môže pomôcť Slovensku

Hráč z NHL Marko Daňo počas rozhovorov s hráčmi,Hráč z NHL Marko Daňo počas rozhovorov s hráčmi,

POPRAD - Slovenský hokejista Marko Daňo (24) má za sebou náročnú, ale podľa vlastných slov vcelku úspešnú sezónu v zámorí. Turbulentné obdobie prežil najmä v októbri a novembri. Najprv sa ho zbavil jeho zamestnávateľ NHL Winnipeg Jets a z listiny nechránených hráčov po ňom siahlo Colorado Avalanche. V Denveri odohral osem zápasov s minimálnym priestorom na ľade a bez bodového zisku, a tak sa opäť ocitol medzi voľnými hráčmi.

Vo Winnipegu si to rozmysleli a opäť po ňom siahli, ale poslali ho na "farmu" do Manitoby. V decembri sa konečne rozohral a v kanadskom tíme Manitoba Moose nazbieral 30 bodov za 12 gólov a 18 asistencií. Po Petrovi Cehlárikovi bol napokon druhý najproduktívnejší Slovák v American Hockey League, nižšej zámorskej súťaži, ktorá slúži ako prestupná stanica do NHL.

"Dúfal som vo viac priestoru v NHL. Odohral som celú sezónu na farme s prestupnou stanicou v Colorade, ale nebolo to zlé. V Manitobe som hral v priemere 16-20 minút, nastupoval som v presilovkách aj na oslabenia. Priestoru som mal až-až, našiel som svoju hru a budoval si naspäť stratené sebavedomie," skonštatoval Marko Daňo na stretnutí s médiami v Poprade po svojom príchode do reprezentačného tímu SR.

Daňo má iba 24 rokov, ale za sebou už tri vystúpenia na svetových šampionátoch dospelých s bilanciou 16 zápasov: 3 góly a 2 asistencie. Teraz ho však čaká vítaná zmena - majstrovstvá sveta pred domácimi fanúšikmi v Košiciach, prípadne v Bratislave. "Samozrejme, že sa teším. Doma to bude paráda, všetci nás budú hnať dopredu. Na majstrovstvách sveta v Ostrave pred štyrmi rokmi sme mali domáce prostredie, teraz to však bude ozajstné domáce prostredie. Verím, že táto partia to vezme ako motiváciu a tlak zostane v kabíne," nádeja sa Daňo. K svojmu súčasnému nastaveniu po piatkovom prílete na Slovensko zo zámoria dodal: "Bol som desať dní mimo ľadu, verím, že to nebude problém a čoskoro sa do toho dostanem. Zdravotne som v poriadku, klopem si, aby to tak aj zostalo."

Univerzálny útočník so štyrmi klubovými zastávkami, 138 zápasmi a 19 strelenými gólmi v NHL vidí svoj možný prínos v tíme Craiga Ramsayho jednoznačne v ofenzívne. "Sledoval som prípravné zápasy proti Čechom a problém bol naša koncovka. Pred bránkou nám chýbali hráči. Verím, že práve v tom môžem tímu pomôcť. Dúfam, že prípravné obdobie dopadne dobre, spoločne doladíme čo treba, aby sme boli dobre ´nabudení´ na šampionát," rozlúčil sa Daňo.

Viac o téme: Slovensko Marko Daňo
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články