VIDEO Bobrovskij vygumoval Chárov Boston: Je to veľké víťazstvo!

Brankár Columbusu Blue Jackets Sergei BobrovskijBrankár Columbusu Blue Jackets Sergei Bobrovskij Zdroj: TASR/AP/Jay LaPrete

COLUMBUS - Hokejisti Columbusu zdolali v noci na stredu v treťom dueli semifinále Východnej konferencie play off NHL na domácom ľade Boston 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 20:52 minút, na domácu bránku vyslal jednu strelu a zblokoval súperových šesť. Slovenský obranca si pripísal aj jeden plusový bod

Blue Jackets viedli po góloch Boona Jennera a Matta Duchena 2:0, hosťom sa podarilo už iba znížiť na konci druhej tretiny zásluhou Jakea DeBruska. Oporou domáceho tímu bol brankár Sergej Bobrovskij, ktorý zneškodnil 36 striel súpera. V bránke "medveďov" dostal pred Slovákom Jaroslavom Halákom opäť prednosť Fín Tuukka Rask, ktorý predviedol 32 úspešných zákrokov.

Bobrovskij sa blysol najmä v tretej tretine, v ktorej mal 15 úspešných zákrokov. Diváci často skandovali jeho meno. "Fanúšikovia boli úžasní, mali sme skvelú podporu. Je to pre nás veľké víťazstvo," povedal ruský brankár pre nhl.com. Hráči Bostonu rovnako vyzdvihli výkon brankára Columbusu, ale veria, že v ďalšom zápase sa šťastie obráti na ich stranu. "Šťastie je vrtkavé. Dnes ho mal Bobrovskij, ale toto nebude trvať stále. Veríme, že v ďalšom zápase dostaneme puky za jeho chrbát," uviedol obranca Bruins Brandon Carlo.

Viac o téme: Boston Bruins Sergei Bobrovskij Columbusu Blue Jackets