Olomouc angažoval Hecla z Dukly, Nové Zámky opúšťa kapitán Zbořil

Marek Hecl z Dukly Trenčín sa teší po góle
Marek Hecl z Dukly Trenčín sa teší po góle

MLADÁ BOLESLAV - Už bývalý kapitán tipsportligového klubu HC Nové Zámky Adam Zbořil sa stal novou posilou českého hokejového extraligistu BK Mladá Boleslav. Klub informoval o novej posile na oficiálnej webstránke.

Zbořil strávil v Nových Zámkoch uplynulé dve sezóny. V ročníku 2018/2019 pôsobil v tíme ako kapitán a v 60 zápasoch nazbieral 20 gólov, 18 asistencií a 11 plusových bodov. Do Česka sa vrátil po siedmich rokoch, v tamojšej najvyššej súťaži však doteraz neštartoval.

Slovenský hokejový útočník Marek Hecl sa stal novou posilou českého extraligového tímu HC Olomouc. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej internetovej stránke. Hecl strávil väčšinu doterajšej kariéry v materskej Dukle Trenčín. V ročníku 2015/2016 pôsobil v juniorskom tíme švédskeho klubu Lulea HF, v sezóne 2017/2018 zaznamenal 23 štartov za Slovan Bratislava v KHL.

Sezónu 2018/2019 strávil v Trenčíne, pričom v 58 zápasoch dosiahol 21 gólov, 11 asistencií a 23 plusových bodov. Olomoucký klub získal okrem Hecla aj 32-ročného českého útočníka Lukáša Klimeka.


Tagy: Adam Zbořil HC Olomouc HC Nové Zámky Marek Hecl

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA