Schmiedlová bola v Prahe blízko postupu: Radosť jej pokazil skvelý obrat nemeckej súperky

Karolína SchmiedlováKarolína Schmiedlová Zdroj: Facebook - J&T Banka Prague Open

PRAHA - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová nezužitkovala v súboji s Nemkou Tamarou Korpatschovou v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA International J&T Banka Prague Open v Prahe (dotácia 250 000 eur, antuka vonku) náskok setu a brejku. Schmiedlová viedla 6:4 a v druhom dejstve 2:0, ale odvtedy uhrala jediný gem a Korpatschovej podľahla za 143 minút 6:4, 3:6, 0:6.

Obe súperky odohrali druhý vzájomný zápas. Premiérrovo na seba seba narazili vlani na turnaji v rakúskom Linzi, v 1. kole kvalifikácie zvíťazila v troch setoch slovenská tenistka (6:3, 3:6, 6:0).

Dvojhra - 2. kolo:
Tamara Korpatschová (Nem.) - Karolína Schmiedlová (SR) 4:6, 6:3, 6:0 za 143 minút

Viac o téme: Anna Karolína Schmiedlová