Strach o legendárneho brankára: Casillas dostal na tréningu Porta infarkt

Iker Casillas
Iker Casillas

PORTO - Bývalý brankár španielskej futbalovej reprezentácie Iker Casillas prekonal infarkt. "Jeho stav je stabilizovaný," cituje agentúra APA z vyhlásenia jeho zamestnávateľa, portugalského klubu FC Porto.

Podľa medializovaných informácií postihla jedného z najúspešnejších gólmanov histórie nevoľnosť na tréningu. Tridsaťsedemročného majstra sveta z roku 2010 a európskeho šampióna z rokov 2008 a 2012 previezli do nemocnice, kde lekári vykonali "malý chirurgický zákrok". Španiel získal s Realom Madrid trikrát trofej v Lige majstrov a päť národných titulov.

Množstvo klubov a hráčov z celého sveta zaslalo Casillasovi priania skorého uzdravenia. "Real Madrid vyjadruje nášmu milému kapitánovi plnú podporu. Iker Casillas nám ukázal, ako sa popasovať s neuveriteľnými výzvami kariéry a získať úspechy pre náš klub. Ukázal nám, že vzdávanie sa nemá miesto v našom štýle života a to, že zostať silným v najťažších okamihoch je jedinou cestou k víťazstvu," napísalo vedenie "bieleho baletu".

V tejto chvíli nie je známe, ako dlho bude Casillas mimo hry. Gólman má s Portom podpísanú zmluvu do konca sezóny 2019/2020 s opciou na ďalší rok.


Tagy: Iker Casillas

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
fcporto.pt

DISKUSIA