Javorové listy s ďalšou posilou: Do nominácie Kanady pribudol útočník Pittsburghu

Jared McCann sa snaží pretlačiť puk do bránky Jaroslava Haláka
Jared McCann sa snaží pretlačiť puk do bránky Jaroslava Haláka

BRATISLAVA - Aj útočník Jared McCann sa predstaví vo výbere Kanady na hokejových majstrovstvách sveta v Bratislave a Košiciach (10. - 26. mája). Vedenie kanadskej reprezentácie ho doplnilo do nominácie, v ktorej aktuálne figuruje 23 mien - traja brankári, sedem obrancov a trinásť útočníkov. Realizačný tím okolo hlavného trénera Alaina Vigneaulta môže na šampionáte využiť služby až 25 hokejistov, takže pred začiatkom turnaja alebo v jeho priebehu súpisku doplní o ďalšiu dvojicu mužov.

Najväčšou osobnosťou v kádri "javorových listov" je útočník Toronta Maple Leafs John Tavares, ktorý bol v aktuálnej sezóne NHL tretím najlepším strelcom základnej časti so 47 gólmi. Kanada má momentálne k dispozícii mužstvo s vekovým priemerom 24 rokov a v ňom siedmich hokejistov so skúsenosťami zo seniorských svetových šampionátov. Štyria nominovaní hráči zažijú absolútnu premiéru v reprezentácii, keďže vo farbách svojej vlasti sa nepredstavili ani v mládežníckych kategóriách. Sú to útočníci Tyler Bertuzzi s Jonathanom Marchessaultom a obrancovia Brandon Montour s Troyom Stecherom.

Kanada sa na svetovom šampionáte predstaví v "košickej" A-skupine a zmeria si sily so Slovenskom, USA, Fínskom, Nemeckom, Dánskom, Francúzskom a Veľkou Britániou. Ešte pred MS absolvuje tréningový kemp a v utorok 7. mája odohrá jediný prípravný zápas vo Viedni proti domácemu Rakúsku.

Aktualizovaná nominácia Kanady na majstrovstvá sveta v Bratislave a Košiciach (10. - 26. mája):

Brankári: Mackenzie Blackwood (New Jersey Devils, USA/NHL), Matt Murray (Pittsburgh Penguins, USA/NHL), Carter Hart (Philadelphia Flyers, USA/NHL)

Obrancovia: Thomas Chabot (Ottawa Senators), Brandon Montour (Buffalo Sabres, USA/NHL), Troy Stecher (Vancouver Canucks), Damon Severson (New Jersey Devils, USA/NHL), Shea Theodore (Vegas Golden Knights, USA/NHL), Darnell Nurse (Edmonton Oilers), Dante Fabbro (Nashville Predators, USA/NHL)

Útočníci: Sean Couturier (Philadelphia Flyers, USA/NHL), Adam Henrique (Anaheim Ducks, USA/NHL), Dylan Strome (Chicago Blackhawks, USA/NHL), Kyle Turris (Nashville Predators, USA/NHL), John Tavares (Toronto Maple Leafs), Anthony Cirelli, Mathieu Joseph (obaja Tampa Bay Lightning, USA/NHL), Sam Reinhart (Buffalo Sabres, USA/NHL), Anthony Mantha, Tyler Bertuzzi (obaja Detroit Red Wings, USA/NHL), Mark Stone, Jonathan Marchessault (obaja Vegas Golden Knights, USA/NHL), Jared McCann (Pittsburgh Penguins, USA/NHL)


Tagy: Kanada MS v hokeji Jared McCann

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Gene J. Puskar

DISKUSIA