Slovensko si užilo porciu hanby: Majstrovstvá ani nezačali a už je tu prvý trapas!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Majstrovstvá sveta v hokeji sa po druhýkrát v histórii budú konať na Slovensku a niet divu, že na vlne záujmu sa chce zviezť nejedna firma. Niektoré reklamné ťahy sa však môžu škaredo vypomstiť. Hlavne, keď urobíte závažnú chybu a namiesto pozitívneho proma je z toho negatívna reklama.

Na Slovensko pricestuje 15 elitných výberov, ktoré spolu s domácim výberom budú bojovať o titul majstrov sveta. K tejto udalosti sa rozhodla známa firma s minerálnymi vodami pripraviť fanúšikovskú edíciu etikiet. Priestor mala dostať každá krajina. Všetko by bolo v poriadku, keby tvorca neurobil závažnú chybu s nemeckou variáciou. Na jej obale je časť z hymny „Deutschland, Deutschland über alles“, ktorú Nemecko používalo za čias nacizmu.

"Etiketa, na ktorej je uvedený popevok "Deutschland über alles” je súčasťou kreatívnej kampane k MS v hokeji, kde jednotlivé krajiny šampionátu majú uvedené svoje fanúšikovské pokriky. Našim záujmom bolo predstaviť jednotlivé krajiny, no v tomto prípade sme si neuvedomili historické súvislosti," reagoval pre Omediach.com Vladimír Krescanko, Segment Marketing Manažér Nealko zo spoločnosti Budiš.

 

 


Tagy: Nemecko Slovensko

Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Jakub Kotian

DISKUSIA