Majster sveta potrebuje oddych: Valverde vynechá pre zranenie Giro d'Italia

Na snímke španielsky cyklista v dúhovom drese majstra sveta Alejandro Valverde
Na snímke španielsky cyklista v dúhovom drese majstra sveta Alejandro Valverde

BRATISLAVA - Prvá cyklistická Grand Tour aktuálnej sezóny Giro d'Italia (11. mája - 2. júna) bude bez úradujúceho svetového šampióna Španiela Alejandra Valverdeho. Tridsaťdeväťročný veterán v službách tímu Movistar stále nie je zdravotne v poriadku po aprílovom páde počas tréningovej jazdy.

"Je to škoda, že vynechám takýto dôležitý test mojej výkonnosti, akým je Giro, ale musím počúvať svoje telo a stopercentne zregenerovať, aby som bol schopný podávať kvalitné výkony vo zvyšku roka. Prajem veľa šťastia kolegom z tímu," uviedol Valverde prostredníctvom statusu na sociálnej sieti Twitter.

Rodák z Murcie získal duhový dres premiérovo na vlaňajších majstrovstvách sveta, keď v Innsbrucku ovládol preteky s hromadným štartom v kategórii elite. Od tohto triumfu dosiahol jediné víťazstvo, v roku 2019 sa tešil z etapového prvenstva na podujatí v Spojených arabských emirátoch. Počas marca a apríla skúšal šťastie aj na klasikách, ale najlepšie bol siedmy na Miláno - Sam Remo resp. ôsmy na Okolo Flámska. "Majster sveta potrebuje oddych, aby neriskoval prípadné ďalšie zranenie a v nasledujúcich týždňoch sa dostane späť do normálu," uviedlo zoskupenie Movistar v oficiálnom stanovisku.


Tagy: Alejandro Valverde Giro d'Italia

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Virginia Mayo

DISKUSIA