VIDEO Hrozná blamáž českého klubu: Kapitán spravil vyhlásenie, aké sa len tak nevidí!

Admir Ljevakovič
Admir Ljevakovič

TEPLICE - Kapitán teplických futbalistov Admir Ljevakovič vzal po debakli 0:8 v úvodnom semifinále skupiny o Európu nadstavby prvej ligy s Mladou Boleslavou zodpovednosť na seba.

Hoci pred mesiacom predĺžil zmluvu o ďalšiu sezónu, po blamáži Severočechov bol tridsaťštyriročný bosniansky záložník pripravený podpísaný kontrakt ukončiť. "Prečo by to po takých zápasoch mal zakaždým odniesť tréner? Za taký zápas, výkon dnes beriem zodpovednosť na seba. Aj napriek tomu, že som podpísal pred mesiacom zmluvu, pokojne tam pôjdem, aby sme to ukončili," povedal novinárom Ljevakovič.

Zverenci trénera Stanislava Hejkala prehrávali už v polčase 0:6 a ďalšie dva góly inkasovali po prestávke. To už hrali v oslabení bez vylúčeného Jana Shejbala. "My si pred zápasom povieme, že sme radi, že sme skončili v prostrednej skupine. Že si môžeme zápas užiť, aby sme skúsili niečo urobiť, zohrať dobrý zápas. A my z toho spravíme takú hanbu. Pokojne tam mohol hrať nejaký dorastenec a možno by to vyzeralo lepšie," vyhlásil Ljevakovič.

"Tréner postavil tú najsilnejšiu, najskúsenejší zostavu. My sme mu to nevrátili. Za seba ako kapitán sa za to postavím, nech to odnesiem ja a nie tréner. Samozrejme teraz je horúca hlava, ale nie je to len o tomto zápase. Vezie sa to posledných päť zápasov. Momentálne nevidím dôvod, prečo by to odniesol tréner," dodal dlhoročný teplický hráč.

Pred necelými šiestimi rokmi zažil opačné pocity, keď Severočesi zvíťazili na štadióne Slavie 7:0. "Keď sme vyhrali 7:0, stále som neveril, že sme to takto zohrali. Teraz sa nám to vrátilo. Vtedy som sa na jednej strane cítil ako kráľ a na druhej ľutoval hráčov Slavie. Teraz sme to spoznali. Je to naša ukážka posledných piatich zápasov," povedal Ljevakovič.


Tagy: FK Teplice Admir Ljevakovič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
fkteplice.cz; Video: Youtube FK Teplice

DISKUSIA