Tenisoví priaznivci pozor: Na Slovensko opäť zavítajú hráčky zo svetovej top stovky

Ilustračné foto
Ilustračné foto

TRNAVA - Už jedenásty ročník najväčšieho ženského tenisového podujatia pod Tatrami sa koná od 13. do 19. mája 2019. EMPIRE Slovak Open sa hrá v trnavskom klube TC EMPIRE na ulici Jána Hajdóczyho 11 a mená ako Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková, Jevgenija Rodinová, Vera Lapková, AnastasiaPotapovová, Sorana Cirsteaová či Natalia Vichľancevová sú znova prísľubom kvalitného tenisu.

V hlavnej súťaži k 1. máju 2019 figuruje 18 hráčok, z toho hneď 7 je z prvej svetovej stovky: Ruska Jevgenija Rodinová (69.), Bieloruska Vera Lapková (70.), FrancúzkaFiona Ferrová (90.), Ukrajinka Kateryna Kozlovová (91.), Švédka Johanna Larssonová(92.), Rumunka Sorana Cirsteaová (97.) a Nemka Laura Siegemundová (99.).

Z ďalších známych mien sa predstaví aj Ruska Natalia Vichľancevová, ktorá už bola aj na 54. priečke rebríčka WTA. Jedinou Slovenkou v hlavnej súťaži je zatiaľ Anna Karolína Schmiedlová a v kvalifikácii sú zatiaľ Rebecca Šramková či Jana Čepelová, náhradníčkou v kvalifikácii je Tereza Mihalíková. Medzi prihlásenými hráčkami figurujú napríklad pre trnavského diváka veľmi dobre známe Češky Tereza Smitková či Denisa Allertová.


Tagy: Anna Karolína Schmiedlová Rebecca Šramková EMPIRE Slovak Open

Zdroj:
SITA
Foto:
www.empireslovakopen.sk

DISKUSIA