VIDEO Chárov Boston krok od konferenčného finále: Hrdinom zápasu dvojgólový Pastrňák

Hráči Bostonu oslavujú víťazstvoHráči Bostonu oslavujú víťazstvo Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

BOSTON - Hokejistov Bostonu Bruins delí jediný triumf od postupu do finále Východnej konferencie v play-off zámorskej NHL. "Medvede" v sobotňajšom piatom dueli série proti Columbusu Blue Jackets využili výhodu domáceho prostredia a zvíťazili tesne 4:3.

Boston dlho kontroloval vývoj stretnutia, keď si vytvoril dvojgólový náskok a v 52. minúte ešte viedol 3:1. Hostia však v priebehu necelých dvoch minút vyrovnali a o víťazstve Bruins rozhodol český útočník David Pastrňák svojím druhým zásahom v stretnutí až 88 sekúnd pred uplynutím riadneho hracieho času. "Je pekné strieľať góly. Zápas sme mali dobre rozohraný a zabrali sme vtedy, keď sme to potrebovali," uviedol 22-ročný rodák z Havířova pre NHL.com.

V domácom tíme bol jedným z najvyťaženejších hráčov tradične kapitán Zdeno Chára, ktorý odohral 22:40 min a do štatistík si okrem jedného plusového bodu pripísal aj tri "hity" a dve zablokované strely. "Nikdy neviete ako sa zápas môže zvrtnúť. Po dvoch tretinách sa zdalo, že padne málo gólov, ale keď znížili na 1:2, tak zrazu ožili a začali hrať agresívnejšie. Napokon sme to ustáli, strelili sme góly keď sme potrebovali a ubránili sme čo bolo treba. Je to veľké víťazstvo," povedal slovenský kapitán Bostonu pre klubový web.

Jeho krajan brankár Jaroslav Halák strávil duel na striedačke, útočník Peter Cehlárik sa nedostal na zápasovú súpisku. Šieste pokračovanie série medzi Bostonom a Columbusom je na programe v noci z pondelka na utorok.

Aj v druhom sobotňajšom dueli bol hrdinom český útočník. Tomáš Hertl strelil oba góly San Jose Sharks pri víťazstve 2:1 nad Coloradom Avalanche v piatom súboji semifinále Západnej konferencie. "Žraloci" momentálne vedú v sérii 3:2 a majú postupový mečbal. Duel proti Coloradu však museli otáčať, keďže od 38. minúty prehrávali po góle Tysona Josta. Ešte do konca druhej tretiny ale Hertl vyrovnal a v 47. minúte rozhodol o triumfe domácich ôsmym zásahom v aktuálnom play-off.

Boston - Columbus 4:3 (0:0, 1:0, 3:3) - stav série 3:2
Góly: 22. Krejčí (DeBrusk, Backes), 45. Marchand (Clifton, Bergeron), 52. Pastrňák (Marchand), 59. Pastrňák (Marchand, Carlo) - 51. S. Jones (Werenski, Atkinson), 53. Dzingel (Duchene, D. Savard), 54. Kukan (Panarin, J. Anderson)
Zdeno Chára (Boston) odohral 22:40 min, +1, 3 "hity", 2 zablokované strely

San Jose - Colorado 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) - stav série 3:2
Góly: 40. Hertl (Couture, E. Karlsson), 47. Hertl (Vlasic, Donskoi) - 38. Jost

Viac o téme: Zdeno Chára Boston Bruins David Pastrňák